Лион отново препъна Манчестър Сити

Корне вкара два гола за Лион, но те не стигнаха за победа, защото и двата пъти Сити изравняваше бързо

Манчестър Сити отново не успя да победи Лион в Шампионската лига и след изненадващата загуба с 1:2 у дома, този път стигна до 2:2 в гостуването във Франция.

Равенството обаче е достатъчно на "гражданите", които вече са сигурен участник на осминафиналите в Лигата.

Лион на два пъти повеждаше с голове на Максуел Корне. Той откри резултата в 55-ата минута, но малко по-късно Аймерик Лапорт изравни с глава.

Корне отново даде преднина на домакините в 81-ата минута, но две по-късно Серхио Агуеро изравни с глава след изпълнен от Марез ъглов удар.

В другия мач от групата емоции също не липсваха.

Шахтьор Донецк победи Хофенхайм с 3:2 като гост, след като поведе с два светкавични гола на Исмаили и Тайсон и в 15-ата минута вече имаше солидна преднина.

Немците обаче изравниха още до почивката чрез Андрей Крамарич и Цубер, преди да останат с човек по-малко в 60-ата минута заради два бързи жълти картона на Адам Салай.

В 92-ата минута Исмаили асистира, а Тайсон отбеляза победния гол за Шахтьор, който съхрани надеждите на тима за класиране в следващата фаза.

Хофенхайм вече със сигурност отпада, тъй като е на дъното с 3 т. Шахтьор е с 5, а Лион е втори със 7 и в последния мач трябва да удържи равния резултат в гостуването на украинците, за да продължи.