Наполи и ПСЖ не отпускат хватката в групата на смъртта

След 2:2 в Париж, този път двата тима направиха 1:1 и ще решават борбата в последните два кръга Снимка: Getty Images

Наполи и ПСЖ отново не се победиха и завършиха 1:1 в Неапол в голяма битка от група C на Шампионската лига.

В групата на смъртта все още всичко е възможно след загубата на Ливърпул от Цървена звезда по-рано днес, а в последните два кръга ще се решава кои два тима ще продължат напред.

Първото полувреме на "Сан Паоло" протече равностойно, с по няколко добри атаки за двата тима и без стопроцентови положения до самия край. Точно преди почивката обаче, ПСЖ поведе.

Минутата добавено време даже вече беше изтекла, когато Мбапе получи зад защитата, проби и намери Хуан Бернат в наказателното поле, който падайки отбеляза първия си гол в Шампионската лига - 1:0.

Втората част започна със силен натиск на Наполи и две блестящи спасявания на Буфон. Вратарят още веднъж беше на мястото си, но в 61-ата минута той и Тиаго Силва заедно повалиха Кайехон в наказателното поле и реферът отсъди дузпа.

От бялата точка Лоренцо Инсиние стреля силно в ъгъла и изравни - 1:1.

И четирите тима в групата запазват шансове да се класират за елиминациите. Водят Ливърпул и Наполи с по 6 т., ПСЖ има 5, а Цървена звезда - 4.