Голямо треперене в Юнайтед за нулево равенство срещу Севиля

21.02.2018, 23:31 (обновена 22.02.2018, 08:02)
Севиля - Манчестър Юнайтед 0:0

Хесус Навас водеше здрава битка с нападателите на Юнайтед, а Алексис Санчес като цяло разочарова и беше заменен от Рашфорд

Севиля и Манчестър Юнайтед направиха 0:0 на „Рамон Санчес Писхуан" в първия сблъсък помежду си от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Домакините имаха по-чистите положения в мача и „червените дяволи" доста трепериха и се потрудиха сериозно, за да опазят вратата си - а най-голяма заслуга за това имаше вратарят Давид де Хеа с няколкото си страхотни намеси.

Пол Погба беше оставен на резервната скамейка от Жозе Моуриньо, но влезе в игра още в 17-ата минута заради контузия на Ерера.

През първото полувреме голове не паднаха, най-вече благодарение на Де Хеа. Вратарят на Юнайтед започна със спасяванията още във 2-ата минута след удар по земя на Навас. После той спаси и изстрел на Кореа, а постепенно Севиля успя да осъществи траен натиск.

Най-опасното положение за Юнайтед беше далечен шут на Скот МакТоминей, избит от Серхио Рико.

В края на частта Де Хеа направи две невероятни спасявания след удари с глава - първо на Н'Зонзи, а после и на Мюриел, който стреля само от няколко метра, но стражът някак успя с една ръка да извади топката в корнер.

През втората част отново Севиля беше отборът, който атакуваше по-опасно, а Де Хеа улови още няколко удара, макар и не толкова опасни.

Гостите опитаха да се активизират към края, но стигнаха само до едно положение на Лукаку - нападателят вкара, но голът не беше признат, защото преди това той очевидно си спря топката с ръка.

Така всичко между Юнайтед и Севиля ще се реши на „Олд Трафорд" на 13 март.

Oще: алексис санчес  давид де хеа  жозе моуриньо  манчестър юнайтед  натиск  нулево равенство  пол погба  ромелу лукаку  севиля  треперене  хесус навас  червените дяволи  юнайтед