Адът се стовари върху Милан. Грандът е аут от евротурнирите

Последното участие на гранда в евротурнирите бе в Лига Европа, а "росонерите" елиминираха българския шампион Лудогорец във фазата на 1/16-финалите. Снимка: Getty Images

УЕФА не пожали Милан и италианският гранд бе изхвърлен от евротурнирите за неспазване на финансовия феърплей.

Административният и ръководен орган на европейския футбол официално съобщи решението си.

"Росонерите" са наказани за срок от една година.

Първоначално се появиха информации, че наказанието е за срок от два сезона плюс глоба на стойност 30 млн. евро. Впоследствие стана ясно, че наказанието е само за сезон 2018/19 и че глоба няма да бъде налагана.

Милан се класира на шестото място в Серия А през миналия сезон и си спечели място в Лига Европа, но неговото място се очаква да бъде заето или от седмия Аталанта, който ще се класира директно за груповата фаза, докато осмият Фиорентина ще се включи в турнира от квалификационните кръгове.

От официалния си сайт "росонерите" съобщиха, че ще обжалват наказанието си пред Спортния арбитражен съд в Лозана.