Коравият Копенхаген нанесе тежък удар на Лудогорец

Джонатан Кафу не показа на какво е способен, а Копенхаген грабна победата в София

Лудогорец допусна тежка загуба с 1:2 от датския шампион Копенхаген в първи двубой от 1/16-финалите в Лига Европа.

Пред около 15 000 на стадион "Васил Левски" българският отбор до голяма степен беше неутрализиран от дисциплинираните гости и ще трябва да преследва победа в Дания на реванша, за да се класира напред.

Мачът започна ужасно за "орлите" с автогол още във втората минута.

При центриране от корнер Йоргенсен чукна топката, тя се удари в Анисе и влезе във вратата на Владо Стоянов - 1:0 за Копенхаген.

След получения гол Лудогорец водеше играта, но не стигаше до сериозни положения пред Робин Олсен, тъй като гостите бяха добре групирани и отлично затваряха пространствата. Едва в 38-ата минута Мисиджан стреля извън наказателното поле, но вратарят на датчаните спаси.

В началото на втората част българският шампион отново не беше концентриран и плати скъпо за това. Още в 15-ата секунда на второто полувреме Копенхаген създаде чисто положение, при което Юсеф Туту стреля и топката срещна дясната греда на Стоянов.

В 53-ата минута Копенхаген разигра добре топката след тъч в половината на Лудогорец, а защитата на "орлите" беше зле подредена.

Последва центриране отдясно към Туту и той отправи плътен изстрел, който Стоянов успя да закачи, но не и да отклони извън вратата - 2:0 за Копенхаген.

При този резултат тонусът в играта на Лудогорец съвсем спадна и тимът не успяваше да отговори подобаващо. Домакините продължаваха да доминират, но разиграванията им не водеха до нищо опасно.

По-сериозен натиск се получи едва в последните десетина минути.

Точно когато не се виждаше как Лудогорец ще стигне до гол, Натанаел центрира отляво, Марселиньо не успя да засече добре, топката се удари в горната греда и се върна към влезлия като резерва Клаудиу Кешеру, който отблизо довкара във вратата на Олсен и върна "орлите" в двубоя.

При 1:2 стана наистина горещо пред пеналта на датчаните, но нов гол така и не падна. В самия край Грегуш от гостите получи втори жълт картон и те доиграха с човек по-малко, но Лудогорец нямаше време да се възползва.

Така българският шампион ще трябва да гони победа и да вкара поне два гола в ответния двубой, ако иска да отстрани Копенхаген. Реваншът е точно след седмица на датска земя.