Арсенал спечели и на "Сан Паоло", чака Валенсия

Попадението на Лаказет сложи край на интригата още през първото полувреме Снимка: Getty Images
Попадението на Лаказет сложи край на интригата още през първото полувреме

Арсенал победи за втори път Наполи на четвъртфиналите в Лига Европа и този път се наложи с 1:0 на "Сан Паоло".

"Артилеристите" спечелиха с 2:0 първия сблъсък в Лондон и уверено продължават напред към полуфиналите, тъй като изиграха стабилен мач и опазиха вратата си при всички атаки на съперника.

Наполи трябваше да преследва обрат и в 17-ата минута стигна до страхотно положение да открие при контраатака.

Хосе Мария Кайехон обаче не успя да преодолее Чех и стреля право във вратаря. После гол на Аркадиуш Милик правилно не беше зачетен заради засада.

В 38-ата минута Арсенал поведе с попадение на Александър Лаказет от пряк свободен удар. Нападателят стреля от около 30 метра във вратарския ъгъл, Алекс Мерет обаче беше неподготвен и въобще не реагира - 1:0 за "артилеристите".

В началото на втората част Пиер-Емерик Обамеянг пропусна чисто положение сам срещу Мерет. После Арсенал се прибра и успяваше да неутрализира неаполитанците, на които им бяха нужни цели четири гола, но така и не успяха да се разпишат.

На полуфиналите Арсенал ще срещне Валенсия, който спечели и реванша от испанския сблъсък срещу Виляреал с 2:0.

Победата с 3:1 на "прилепите" в първия мач им даваше сериозно предимство, а тази вечер Тони Лато откри от воле още в 13-ата минута.

В 54-ата минута Дани Парехо от пряк свободен удар покачи на 2:0.