Златен Рашфорд класира Юнайтед в продълженията

20.04.2017, 23:45 (обновена 21.04.2017, 01:12)
Манчестър Юнайтед - Андерлехт 2:1

Рашфорд се радва след гола си във второто продължение, който класира Юнайтед

Манчестър Юнайтед е на полуфинал в Лига Европа благодарение на измъчената победа с 2:1 над Андерлехт след продължения.

Гол на Рашфорд в 107-ата минута зарадва "Олд Трафорд" и донесе класирането на домакините, преди това редовното време завърши 1:1, както и първата среща в Белгия преди седмица.

"Червените дяволи" можеха да си решат мача по-рано, но направиха двуцифрен брой пропуски и утежниха максимално ситуацията си. Те започнаха силно срещата и доминираха тотално през първите минути, като не само вкараха гол, а и на три пъти намеси на вратаря Рубен предотвратиха още попадения за Юнайтед.

Логичното се случи в 10-ата минута. При контраатака Погба пусна отлична топка към Рашфорд, неговият първи пас беше пресечен, но кълбото се върна в него и той намери непокрития Мхитарян, който имаше време да се нагласи и да стреля точно за 1:0.

Голът обаче твърде много успокои "червените дяволи" и те свалиха темпото след началния натиск, а до края Андерлехт показа по-добра игра, отколкото в първия мач. Белгийците създадоха няколко положения и в 32-ата минута изравниха. При лошо изчистване на центриране отляво последва шут към вратата на Ромеро, топката отскочи от горната греда и се върна към Теодорчик. Нападателят се заплете, но без да иска чукна към съотборника си Софиан Хани, който се възползва и с шут от няколко метра направи 1:1.

До края на полувремето Рубен извади още две положения на Юнайтед, а през втората част пропуските на домакините зачестиха още повече.

В 49-ата минута Лингард пропусна да засече на метър от вратата центриране на Люк Шоу, после Рашфорд и Ибрахимович на два пъти имаха страхотни шансове, но не успяваха да донесат ново предимство на тима си.

В самия край на редовното време Ибрахимович се контузи и Жозе Моуриньо трябваше да извършва втора принудителна смяна в мача след травмата на Маркос Рохо през първото полувреме.

Продълженията също протекоха под диктовката на Юнайтед. В първото продължение гол на Погба не беше зачетен заради нарушение в атака на Фелайни. В самото начало на второто продължение при сходна ситуация Фелайни свали топката на Рашфорд, младокът рязко си освободи пространство и с левия крак порази вратата на Рубен за 2:1.

След това Погба се отчете с още един пропуск, а на гостите им бяха останали сили да създадат напрежение пред вратата на Ромеро във финалните минути. Тимът на Жозе Моуриньо обаче издържа и попада сред последните 4 в турнира.

До продължения се стигна в още два от четвъртфиналите от Лига Европа.

Шалке надви Аякс с 3:2, но отпадна. Домакините победиха холандците след 2:0 в редовното време и стигнаха до трети гол в първото продължение. В 111-ата минута обаче Аякс вкара решаващо попадение на чужд терен за 1:3, а в 120-ата се разписа още един път за 2:3 и се класира на полуфинал.

Бешикташ победи Лион с 2:1 в рамките на 90-те минути, което също означаваше продължения. Там голове в добавеното време нямаше и се стигна до дузпи. При наказателните удари французите бяха по-точни и преодоляха съперника с краен резултат 7:6.

Генк и Селта Виго не играха продължения, тъй като завършиха 1:1, което беше достатъчно за класирането на испанците. Те бяха спечелили първата среща с 3:2.

Oще: андерлехт  жозе моуриньо  златан ибрахимович  златен  класира  лига европа  манчестър юнайтед  ман юнайтед  маркъс рашфорд  полуфинал  принудителна смяна  продължения  пропуски  редовно време  след продължения  софиан хани  хенрик мхитарян  червените дяволи  четвъртфинал  юнайтед