Арсенал отново победи Милан след домакинска дузпа и вратарски гаф

15.03.2018, 23:37 (обновена 16.03.2018, 00:06)
Арсенал - Милан 3:1

Уелбек сам спечели и вкара дузпата, с която Арсенал изравни, а към края отбеляза и третия гол за тима си

Арсенал постигна втора победа над Милан и след 3:1 на "Емирейтс" отстрани съперника на 1/8-финалите в Лига Европа.

"Артилеристите" се класират напред с категоричния общ резултат 5:1 и тази вечер отново показаха, че в момента са по-добрият отбор от Милан - макар да им помогнаха и някои странични фактори.

Гостите имаха да заличават два гола пасив от първия мач и можеха да вкарат още в 30-ата секунда, но Андре Силва пропусна.

В 35-ата минута Милан все пак поведе с майсторски гол на Хакан Чалханоглу, който стреля много коварно от далечна дистанция и преодоля Оспина за 1:0.

Само 4 минути по-късно обаче Арсенал получи изключително пресилена дузпа за посягане и лек допир от страна на на Рикардо Родригес към Дани Уелбек.

Самият Уелбек се зае с изпълнението и вкара за 1:1. Малко по-късно Милан също поиска дузпа за игра с ръка на Чеймбърс в пеналта, но съдията този път си замълча.

През второто полувреме Арсенал създаде повече положения и стигна до победата. В 71-ата минута Гранит Джака отправи нисък удар извън наказателното поле, Донарума отби неубедително топката в тревата, тя се завъртя и влезе във вратата му - 2:1 за домакините.

В 86-ата минута добра атака на "топчиите" доведе до удар на Рамзи, който Донарума спаси, но Уелбек нямаше как да сгреши при добавката от непосредствена близост и оформи крайния резултат.

Oще: арсенал  артилеристите  вратарски гаф  гаф  гранит джака  дани уелбек  джанлуиджи донарума  домакинска дузпа  дузпа  лига европа  милан  общ резултат  пресилена дузпа  росонерите  топчиите  хакан чалханоглу