Ливърпул изпусна Севиля, дори Коутиньо не помогна

Фирмино не може да повярва, че прати топката в гредата от дузпа и пропусна да реши мача за Ливърпул още преди края на полувремето Снимка: Getty Images

Ливърпул пропусна да победи Севиля на "Анфийлд" в първи мач след завръщането си в Шампионската лига.

Двубоят завърши 2:2, а "мърсисайдци" определено могат да съжаляват, че не победиха след доста пропуски пред вратата на Серхио Рико, включително и от дузпа.

Гостите откриха още в 5-ата минута чрез Бен Йедер, който се възползва от асистенция на Ескудеро и разминаване в защитата на Ливърпул.

Испанците обаче се затвориха твърде много и не след дълго бяха наказани. В 21-ата минута Алберто Морено комбинира с Хендерсън и центрира отляво, а Роберто Фирмино засече отблизо за 1:1. Почти веднага след това Емре Джан също се оказа на чиста позиция, но ударът му мина на сантиметри встрани от целта.

В 37-ата минута Ливърпул осъществи пълен обрат чрез скандален и доста късметлийски гол. Мохамед Салах препъна Нзонзи в гръб и му отне топката, съдията незнайно защо не свири нарушение и египтянинът веднага шутира.

Получи се рикошет, който направи топката невъзможна за Серхио Рико и тя влезе за втори път във вратата му - 2:1.

Пет минути по-късно домакините можеха да решат всичко, тъй като получиха дузпа за нарушение срещу Мане. Роберто Фирмино се зае с изпълнението, но стреля в гредата.

През второто полувреме Ливърпул профука още шансове за трети гол. Салах, Фирмино, Мане и Джо Гомес не успяха да вкарат и в крайна сметка Севиля изравни.

В 72-ата минута Хоакин Кореа овладя технично пас на Муриел и преодоля Кариус за 2:2.

Юрген Клоп реагира с пускането от резервната скамейка на Филипе Коутиньо и той беше посрещнат възторжено от публиката в първата си поява за отбора след цялата сага с неосъществения му трансфер в Барселона.

Дори и той обаче не помогна на отбора си до края, а Ливърпул можеше и да загуби, ако Муриел не беше пропуснал от изгодна позиция в добавеното време.

Накрая Джо Гомес получи втори жълт картон и домакините завършиха с човек по-малко.

В другия двубой от тази група Марибор и Спартак Москва завършиха 1:1.