28.09.2017, 21:49 (обновена 28.09.2017, 22:02)
рийс нелсън, арсенал, талант

Снимка: © getty

С резерви и младоци в състава Арсенал отнесе с лекота БАТЕ Борисов

Без много да се напряга, Арсенал постигна втора победа в груповата фаза на Лига Европа.

"Артилеристите" се наложиха с 4:2 като гости на БАТЕ Борисов и макар че допуснаха два гола, победата им нито за момент не изглеждаше под въпрос.

Арсен Венгер беше заложил изцяло на резервни футболисти и даже на няколко младоци от втория тим още в титулярния състав. Тио Уолкът успокои мача с два гола в 9-ата и 22-ата минута, вторият след груба грешка на вратаря на БАТЕ Шербитски, който подаде топката в краката му.

В 25-ата минута Роб Холдинг само подпря кълбото отблизо след изпълнение на корнер и направи 3:0. Мирко Иванич с глава върна един гол за домакините преди почивката, но почти веднага след началото на второто полувреме Арсенал получи дузпа и Оливие Жиру я превърна в гол за 4:1.

До края БАТЕ Борисов стигна до още един гол чрез Гордейчук, но нямаше сили за повече.

Така Арсенал оглави своята група H с две победи от два мача, а в следващия кръг гостува на Цървена звезда.

Oще: арсенал  арсен венгер  артилеристите  бате  бате борисов  група  лига европа  младоци  оливие жиру  рийс нелсън  роб холдинг  таланти  тио уолкът  топчиите