Барса получи два подаръка от Рома и реши всичко в първия мач

04.04.2018, 22:35 (обновена 05.04.2018, 00:04)
луис суарес

Суарес най-сетне се отпуши в Шампионската лига този сезон и донесе финалното попадение, след което Барса гледа съвсем спокойно към реванша

Барселона реши на 99% сблъсъка срещу Рома от четвъртфиналите в Шампионската лига още в първия мач на "Камп Ноу".

Каталунците спечелиха с 4:1, за което им помогнаха и два автогола от страна на съперника. Така във втора поредна вечер от Лигата зрителите виждат два автогола - снощи и Севиля имаше това нещастие при загубата 1:2 от Байерн (макар че тогава вторият автогол беше записан на сметката на Тиаго Алкантара).

Рома започна активно мача тази вечер, но скоро Барселона установи контрол, макар рядко да създаваше положения. В 7-ата минута гол на Суарес правилно не беше зачетен заради засада, а уругваецът направи необичайно голям брой грешни отигравания.

В 19-ата минута Ракитич беше близо до откриването на резултата, но уцели гредата.

В 38-ата минута Барселона поведе по доста нелеп начин. Даниеле де Роси опита да пресече подаване към Меси пред наказателното си поле, но отиграването му се превърна в силен удар, който не остави шансове на Алисон - автогол и 1:0 за домакините.

В 55-ата минута и Костас Манолас вкара в своята врата, след като на два пъти насочи топката в грешната посока при опит да пресече центриране към Юмтити. В 59-ата минута Жерар Пике се разписа при добавка отблизо и направи резултата 3:0, с което мачът вече изглеждаше решен.

Един Джеко обаче върна надеждите на Рома с попадение 10 минути преди края при пас на Пероти.

В 87-ата минута Луис Суарес се възползва от грешка на Гоналон и отбеляза първия си гол през сезона в Шампионската лига, донесъл крайното 4:1.

Oще: автогол  барса  барселона  вълците  даниеле де роси  два автогола  два подаръка  един джеко  жерар пике  камп ноу  каталунците  костас манолас  луис суарес  първи мач  реванш  рома  четвъртфинал  шампионска лига