Реал изстрада класирането на финал в нова голяма битка с Байерн

01.05.2018, 22:36 (обновена 01.05.2018, 23:58)
Реал Мадрид - Байерн Мюнхен 2:2

На играчите на Реал им се наложи много да страдат на "Бернабеу", за да си осигурят трети пореден финал в Лигата

Реал Мадрид се класира на финала в Шампионската лига след изстрадано 2:2 срещу Байерн Мюнхен в полуфинала реванш на "Бернабеу".

С общ резултат 4:3 "кралете" си извоюваха място на финал в надпреварата за трети пореден път и на 26 май в Киев ще се изправят срещу Ливърпул или Рома в опит да спечелят безпрецедентен трети пореден трофей от турнира.

Тази вечер Байерн не беше далеч от това да отстрани шампиона, но не достигна до решително попадение в последните минути.

Иначе гостите започнаха силно и още в 3-ата минута откриха. Рамос не успя да изчисти едно центриране, топката се отклони в Толисо и дойде идеално за Йошуа Кимих, който веднага стреля точно за 1:0. Кимих вкара гола на Реал и в първия мач.

Домакините обаче реагираха добре на предизвикателството, установиха превес и в 11-ата минута върнаха попадението. Марсело центрира отляво, Алаба увисна и Карим Бензема с глава не сгреши от удобна позиция за 1:1.

Последваха минути на поделено надмощие и страхотна битка в центъра. Байерн продължаваше да пресира много агресивно и в 33-ата минута стигна до чисто положение. Хумелс направи изненадващ пробив и изведе Левандовски, но ударът на поляка беше спасен от Навас. При отбитата топка Хамес Родригес връхлетя за добавка, но от метър не успя да уцели вратата.

В 38-ата минута Роналдо се измъкна на изстрелна позиция, но шутът му с левия крак беше отразен от Улрайх.

В продължението на първото полувреме Байерн поиска дузпа за очевидна игра с ръка на Марсело, но съдията Джунейт Чакър не реагира.

Втората част започна кошмарно за немците и те получиха втори гол във вратата си след две груби грешки. Толисо върна лошо към вратаря си Улрайх, а стражът се обърка и остави топката да мине покрай него. Карим Бензема нямаше проблем пред опразнената врата и вкара втория си гол в мача за 2:1.

Реал се прибра и заигра на контраатаки, а баварците опитаха да натиснат, тъй като отново им трябваха два чисти гола. В 54-ата минута Роналдо пропусна да реши всичко след центриране на Марсело.

Натискът на Байерн се усили и в 62-ата минута Хамес Родригес изравни за 2:2 под плонжа на Навас, връщайки надеждите за обрат.

В 74-ата минута Навас направи още едно важно спасяване при изстрел на Толисо, а в добавеното време Хумелс не намери очертанията при удар с глава.

Така футболистите на Юп Хайнкес напуснаха терена със сълзи на очи, а опреният до стената Реал все пак ликуваше пред своята публика.

Oще: баварците  байерн  байерн мюнхен  белия балет  бернабеу  зинедин зидан  изстрада  йошуа кимих  карим бензема  кейлор навас  класиране  корентен толисо  кралете  кристиано роналдо  марсело  общ резултат  полуфинал  реал  реал мадрид  реванш  свен улрайх  финал  хамес родригес  шампионска лига  юп хайнкес