Реал изстрада класирането на финал в нова голяма битка с Байерн

На играчите на Реал им се наложи много да страдат на "Бернабеу", за да си осигурят трети пореден финал в Лигата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се класира на финала в Шампионската лига след изстрадано 2:2 срещу Байерн Мюнхен в полуфинала реванш на "Бернабеу".

С общ резултат 4:3 "кралете" си извоюваха място на финал в надпреварата за трети пореден път и на 26 май в Киев ще се изправят срещу Ливърпул или Рома в опит да спечелят безпрецедентен трети пореден трофей от турнира.

Тази вечер Байерн не беше далеч от това да отстрани шампиона, но не достигна до решително попадение в последните минути.

Иначе гостите започнаха силно и още в 3-ата минута откриха. Рамос не успя да изчисти едно центриране, топката се отклони в Толисо и дойде идеално за Йошуа Кимих, който веднага стреля точно за 1:0. Кимих вкара гола на Реал и в първия мач.

Домакините обаче реагираха добре на предизвикателството, установиха превес и в 11-ата минута върнаха попадението. Марсело центрира отляво, Алаба увисна и Карим Бензема с глава не сгреши от удобна позиция за 1:1.

Последваха минути на поделено надмощие и страхотна битка в центъра. Байерн продължаваше да пресира много агресивно и в 33-ата минута стигна до чисто положение. Хумелс направи изненадващ пробив и изведе Левандовски, но ударът на поляка беше спасен от Навас. При отбитата топка Хамес Родригес връхлетя за добавка, но от метър не успя да уцели вратата.

В 38-ата минута Роналдо се измъкна на изстрелна позиция, но шутът му с левия крак беше отразен от Улрайх.

В продължението на първото полувреме Байерн поиска дузпа за очевидна игра с ръка на Марсело, но съдията Джунейт Чакър не реагира.

Втората част започна кошмарно за немците и те получиха втори гол във вратата си след две груби грешки. Толисо върна лошо към вратаря си Улрайх, а стражът се обърка и остави топката да мине покрай него. Карим Бензема нямаше проблем пред опразнената врата и вкара втория си гол в мача за 2:1.

Реал се прибра и заигра на контраатаки, а баварците опитаха да натиснат, тъй като отново им трябваха два чисти гола. В 54-ата минута Роналдо пропусна да реши всичко след центриране на Марсело.

Натискът на Байерн се усили и в 62-ата минута Хамес Родригес изравни за 2:2 под плонжа на Навас, връщайки надеждите за обрат.

В 74-ата минута Навас направи още едно важно спасяване при изстрел на Толисо, а в добавеното време Хумелс не намери очертанията при удар с глава.

Така футболистите на Юп Хайнкес напуснаха терена със сълзи на очи, а опреният до стената Реал все пак ликуваше пред своята публика.