ЛНЛюбомир Найденов
04.04.2016, 16:03 (обновена 11.04.2016, 10:30)

1 от 10 снимки Назад Напред

барселона, атлетико мадрид, червен картон, фелипе луиш

В последния мач между двата тима на „Камп Ноу” Атлетико доигра срещата с девет човека, а каталунците успяха да обърнат, благодарение на голове на Лионел Меси и Луис Суарес, след като Коке бе открил за гостите.

Барселона се изправя срещу Атлетико (Мадрид) в може би най-интересния 1/4-финал в Шампионската лига.

Каталунците са домакини в първия сблъсък и гостуват на „Висенте Калдерон” в реванша.

Настоящите европейски шампиони влизат в двубоя след загуба в Ел класико, докато Атлетико смаза Бетис с 5:1 и се доближи на четири точки до лидера Барса.

Тимът на Луис Енрике стигна до четвъртфиналите, след като отстрани Арсенал с общ резултат 5:1. Това е деветото поредно участие на каталунците на 1/4-финалите в най-авторитетния европейски клубен турнир, докато за Атлетико това е трети пореден сезон на четвъртфиналната фаза.

През 2014 г., когато достигна и финал, но изпусна титлата в последните секунди срещу градския съперник Реал, Атлетико отстрани точно Барселона на 1/4-финалите.

Миналия сезон обаче „дюшекчиите” отпаднаха на тази фаза, отново след изцяло испански сблъсък, но след загуба от Реал.

Атлетико има сериозни проблеми със състава, като Лукас Ернандес и Тиаго със сигурност пропускат двубоя. Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Саул Нигез и Яник Караско са под въпрос.

За Барса единственият сигурен отсъстващ е Рафиня, който в края на септември претърпя операция на коляното и все още не е напълно възстановен.

Сблъсъкът между Барселона и Атлетико (Мадрид) на „Камп Ноу” е от 21:45 часа българско време.

В галерията ще видите любопитните факти около срещата, както и връзките между треньори и футболисти на двата тима.

Oще: 1/4-финали  арда туран  арсенал  атлетико мадрид  барселона  диего годин  диего симеоне  камп ноу  лионел меси  луис енрике  луис суарес  мсн  неймар  рафиня  реал мадрид  саул нигез  фелипе луиш  хосе мария хименес  червен картон  четвъртфинали  шампионска лига  яник караско