Челси копира Сити и Тотнъм с луд реванш срещу Славия Прага

18.04.2019, 23:33 (обновена 19.04.2019, 00:05)
Челси - Славия Прага 4:3

Педро съсипа защитата на Славия и класира Челси на полуфинал

Челси се класира за полуфиналите в Лига Европа след странен мач реванш срещу Славия Прага на "Стамфорд Бридж", който в крайна сметка беше спечелен от "сините" с 4:3.

Както и във вчерашното шоу от Шампионската лига между Манчестър Сити и Тотнъм, тази вечер в Лондон головете валяха от самото начало.

Педро откри още в 5-ата минута, в 9-ата отново той беше близо до гола, но уцели гредата отблизо, топката отскочи от главата на Симон Дели и влезе - автогол и 2:0.

В 17-ата минута нова отлична атака на Челси беше завършена от Оливие Жиру, а Педро този път записа асистенция за 3:0.

Домакините бяха победили с 1:0 в първия мач и затова в тези минути интригата изглеждаше напълно приключила при общ резултат 4:0.

В 26-ата минута обаче Томаш Сучек беше оставен да стреля с глава и намали на 1:3. Само минута по-късно Педро се разписа още веднъж от близка дистанция и Челси възстанови трите си гола преднина.

Втората част започна по шокиращ начин. В 51-ата и 54-ата минута Петър Шевчик вкара на два пъти с два далечи удара и резултатът стана 3:4, а интригата се завърна, тъй като на Славия трябваха още само два гола.

Малко по-късно Шевчик направи пропуск, а постепенно Челси си върна контрола върху събитията и повече попадения не паднаха.

Съперник на "сините" на полуфинала ще бъде Айнтрахт Франкфурт, който отстрани Бенфика с успех с 2:0 в домакинския реванш.

Немците отстъпиха с 2:4 в първия мач, но тази вечер направиха обрат в общия резултат с чиста победа и заслужиха класирането си във финалната четворка на турнира.

Филип Костич откри в 36-ата минута с добавка след удар в гредата на Гачинович. В 67-ата Себастиан Родe донесе скъпоценния втори гол на Айнтрахт, а пет минути преди края Бенфика можеше да промени всичко, но Едуардо Салвио нацели лявата греда на Кевин Трап.

Oще: автогол  айнтрахт  айнтрахт франкфурт  бенфика  голове  копира  лига европа  луд мач  манчестър сити  общ резултат  оливие жиру  педро  педро родригес  петър шевчик  полуфиналист  реванш  себастиан роде  славия прага  тотнъм  филип костич  четвъртфинали  чиста победа