Наполи изпусна ПСЖ в 93-ата минута, шедьовър на Ди Мария

24.10.2018, 22:57 (обновена 25.10.2018, 00:05)
ПСЖ - Наполи 1:2

Инсиние и Мертенс на два пъти даваха преднина на Наполи, но домакините се спасиха от поражение в края

Пари Сен Жермен и Наполи направиха атрактивно 2:2 във Франция в дербито от група C на Шампионската лига.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но ПСЖ измъкна равенство с шедьовър на Анхел ди Мария в 93-ата минута.

Началният натиск на домакините не доведе до нищо кой знае какво, а не след дълго Наполи тръгна в атака и стигна до греда на Мертенс при чисто положение.

В 29-ата минута Лоренцо Инсиние получи извеждащ пас и с едно докосване прехвърли Ареола за 1:0.

До почивката ПСЖ не успя да реагира на предизвикателството, но в 60-ата минута равенството беше възстановено с автогол. Тома Мюние центрира отдясно и Марио Руи отклони в собствената си врата за 1:1.

В 77-ата минута Дрис Мертенс за втори път изведе Наполи напред. Неаполитанците бяха на 120 секунди от успеха, но в 93-ата минута Анхел ди Мария отправи невероятен фалцов удар извън наказателното поле и не остави шанс на Оспина за крайното 2:2.

В другия мач от група C Ливърпул се наложи безпроблемно над Цървена звезда с 4:0 на "Анфийлд".

Роберто Фирмино откри в 20-ата минута след няколко залъгващи движения и удар с левия крак. Още преди почивката Мохамед Салах реши всичко с втори гол, а в началото на втората част египтянинът отбеляза дузпа, за да направи резултата класически.

В 76-ата минута Ливърпул получи втора дузпа за игра с ръка, която Садио Мане пропусна заради добра намеса на Милан Борян на вратата.

Само 4 минути по-късно Мане се реваншира и отбеляза четвъртия гол след асистенция на резервата Стъридж.

Така в групата водят "мърсисайдци" с 6 т. пред Наполи с 5 и ПСЖ с 4, а борбата за първите две места продължава да е непредсказуема.

Oще: автогол  анфийлд  анхел ди мария  група  дрис мертенс  дузпа  изпусна  класиране  ливърпул  лоренцо инсиние  марио руи  милан борян  мохамед салах  мърсисайдци  наполи  пари сен жермен  псж  роберто фирмино  садио мане  тома мюние  цървена звезда  шампионска лига  шедьовър