Реал се възползва от пропуските на Рома и спечели групата

Бейл се възползва от груба грешка в отбраната на Рома, за да открие резултата Снимка: Getty Images
Бейл се възползва от груба грешка в отбраната на Рома, за да открие резултата

Реал Мадрид надви Рома на "Олимпико" с 2:0 в група G на Шампионската лига и си гарантира първото място в групата.

И двата отбора се намират в криза, но играчите на Реал бяха по-точни пред вратата тази вечер и за втори път в тази група надвиха "вълците", които изпуснаха твърде много положения.

Началото беше по-скоро равностойно, но първото положение беше за гостите. В 20-ата минута Робин Олсен отрази шут на Модрич, който рикошира много коварно в Бензема.

Постепенно Рома натисна и в 34-ата минута се стигна до няколко поредни опасности пред Тибо Куртоа. При една от тях вратарят спаси с крак, после Коларов стреля отдалеч встрани от вратата.

В самия край на полувремето Ченгиз Юндер направи пропуска на сезона, след като получи подаване отляво и от малкото наказателно поле стреля сватбарски над гредата.

Втората част започна с фатална грешка в защитата на Рома и гол за Реал.

Олсен не изчисти добре една топка, после Фасио с глава подаде право на крака на Гарет Бейл и уелсецът сам срещу вратаря откри резултата.

В 59-ата минута Бензема свали едно центриране към Лукас Васкес, който отблизо не сбърка и покачи на 2:0. Последваха още пропуски и за двата тима, тъй като Рома хвърли всичко напред, а гостите контраатакуваха опасно.

Кръг преди края на групата и двата тима са сигурни за следващата фаза. Реал Мадрид води с 12 т. и ще завърши първи, докато Рома остава на второ място с 9.