Славия се държа достойно срещу Хайдук, но се пропука към края

Георги Петков направи редица спасявания и остави надеждите на Славия живи Снимка: getty images
Георги Петков направи редица спасявания и остави надеждите на Славия живи

Славия записа минимална загуба с 0:1 от Хайдук Сплит в гостуването на "Полюд" от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Пред пълните трибуни на стадиона с враждебно настроената публика, Славия изигра добър мач срещу фаворита в сблъсъка - и даже на три пъти имаше добри положения през първото полувреме, но към края рухна, получи гол и остана с човек по-малко.

Началото беше добро за българския тим и в 17-ата минута Момчил Цветанов имаше шанс да открие сам срещу вратаря, но Посавец спаси.

Малко след това и Георги Петков трябваше да се намесва при удар отдалеч на Фомишов. В 25-ата минута Петков отрази още един далечен шут.

Две минути преди края на полувремето Славия имаше нов златен шанс, когато Владислав Узунов отправи диагонален удар, а Пашавец отклони топката и тя се удари в гредата.

В началото на второто полувреме домакините можеха да открият след корнер и изстрел на Цакташ, но кълбото не намери целта.

В 66-ата минута отново след ъглов удар се стигна до нови геройства на Георги Петков. Вратарят спаси изстрел с глава, а после беше свирено нарушение срещу него.

В 77-ата минута при пореден корнер защитата на "белите" не успя да се справи и този път се стигна до гол. Топката беше отклонена с глава към Ахмед Саид, който отблизо я засече във вратата на Петков за 1:0.

В 83-ата минута Александър Александров си изкара глупав втори жълт картон за симулация в центъра на терена и Славия доигра с 10 души.

Минута преди края на редовното време Петков направи поредно спасяване след удар от фаул, а после някак спаси и добавката, при която топката беше изстреляна към него от метър.

Хубавото за Славия е, че до края не допусна още голове и сблъсъкът остава отворен преди реванша на българска земя на 2 август.