Милан и Арсенал разгромиха съперниците си в Лига Европа

С успеха Милан събра 10 точки и вече еднолично е на 2-ро място кръг преди края.

Милан разгроми Дюделанж с 5:2 в среща от Група "F" на турнира Лига Европа. Резултатът изглежда доста категоричен, но в 49-ата минута "росонерите" изоставаха с 1:2 и бяха изправени на нокти.

Влизането в игра на Сусо обаче се оказа отличен ход от Дженаро Гатузо и след това италианците стигнаха до четири безответни попадения. Две от тях обаче бяха автоголове, което се оказа решаващо за крайния изход на двубоя.

С успеха Милан събра 10 точки и вече еднолично е на 2-ро място кръг преди края. Лидерът Бетис има 11 т., Олимпиакос, който загуби в Испания с 0:1 в другия мач, остава със 7 т., а Дюделанж е без актив.

В последния кръг Милан гостува на Олимпиакос, когото победи с 3:1 в мача на "Сан Сиро" и държи съдбата в ръцете си.

Арсенал спечели убедително гостуването си на Ворскла с 3:0 в двубой от група "Е" на Лига Европа и така си гарантира първото място в потока, тъй като преди последните мачове е с 13 точки, с 3 пред Спортинг Лисабон, и по-добър баланс в преките срещи с португалците.

Лондончани вкараха 3 гола още до почивката и не оставиха съмнение в превъзходството си, за да спечелят за четвърти път в надпреварата.

Смит-Роу, Рамзи от дузпа и Уилок бяха точни за "топчиите".

Както е известно мачът бе под въпрос и бе преместен от Полтава в Киев от съображения за сигурност, но това по никакъв начин не се отрази върху английския тим, който бе без голяма част от титулярите си.

В другия мач Спортинг разби Карабах с 6:1 като гост, но "лъвовете" ще останат втори след Арсенал при всички случаи.