Страшна издънка на Лион, безславно отпадане на Борусия

Ахмед Муса вкара втория гол за ЦСКА Москва при сензацията срещу Лион. Българинът Георги Миланов остана неизползвана резерва за тима си Снимка: Getty Images

Олимпик Лион изненадващо отпадна от ЦСКА Москва на 1/8-финалите от Лига Европа.

Французите загубиха с 2:3 на свой терен и приключват с турнира, макар че имаха аванс от първия мач заради победата си с 1:0.

Така рухна мечтата на Лион да достигне до финала в турнира, който ще се играе на неговия стадион.

ЦСКА Москва вкара първия си гол в 39-ата минута, когато Александър Головин със страхотен шут изравни общия резултат. В 56-ата минута Корне беше точен за 1:1, след като получи подаване от Жордан Фери. Голът обаче беше нередовен, тъй като топката беше напуснала очертанията на терена преди головото подаване.

Само 4 минути по-късно Ахмед Муса засече пас по земя и ЦСКА Москва отново поведе. В 65-ата минута Понтус Вернблум покачи на 3:1 и макар че Мариано Диас върна интригата след няколко минути с красив гол за 2:3, Лион не успя да осъществи обрат.

До безславно отпадане от турнира стигна и Борусия Дортмунд, който не успя да вкара в гостуването на Залцбург и завърши 0:0 с австрийците след поражението с 1:2 в първия мач.

Друг от фаворитите в Лига Европа, Атлетико Мадрид, разгроми Локомотив Москва с 5:1 и с два гола на Фернандо Торес и по един на Саул Нигес, Анхел Кореа и Антоан Гризман се класира убедително за 1/4-финалите.

Ето и всички резултати от тази вечер в Лига Европа (отборите с удебелен шрифт се класират напред):

Локомотив Москва - Атлетико Мадрид 1:5 (общ резултат 1:8)

Динамо Киев - Лацио 0:2 (общ резултат 2:4)

Зенит - РБ Лайпциг 1:1 (общ резултат 2:3)

Атлетик Билбао - Олимпик Марсилия 1:2 (общ резултат 2:5)

Виктория Пилзен - Спортинг Лисабон 2:1 след продължения (общ резултат 2:3)

Лион - ЦСКА Москва 2:3 (общ резултат 3:3)

РБ Залцбург - Борусия Дортмунд 0:0 (общ резултат 2:1)

Арсенал - Милан 3:1 (общ резултат 5:1)