Ливърпул отново не прости на Порто

Голмайсторите Фирмино и Кейта дадоха солиден аванс на Ливърпул преди реванша Снимка: Getty Images
Голмайсторите Фирмино и Кейта дадоха солиден аванс на Ливърпул преди реванша

Ливърпул победи Порто с 2:0 на "Анфийлд" в първи четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига и взе комфортна преднина преди реванша в Лисабон.

С голове през първото полувреме на Наби Кейта и Роберто Фирмино, "мърсисайдци" се доближиха до ново отстраняване на съперника, когото елиминираха на осминафинал през миналата година.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините с откриващ гол още в 5-ата минута.

След атака отляво кълбото стигна до Наби Кейта, който стреля и след рикошет в защитник топката стана невъзможна за Икер Касияс - 1:0 за Ливърпул.

В 21-ата минута Мохамед Салах пропусна стопроцентова ситуация да удвои след груба грешка на гостите и сам срещу Касияс не намери вратата.

Пет минути по-късно Ливърпул все пак удвои преднината си. Трент Александър-Арнолд получи отдясно и изведе Роберто Фирмино на празна врата, а бразилецът не пропусна за 2:0.

Малко по-късно Порто можеше да се върне в двубоя, но Алисон спаси удара на Марега.

През втората част Ливърпул затвори мача, задържа топката и не позволи никакви изненади.

Порто не успя да направи нещо кой знае какво, за да улесни задачата си с гол на чужд терен и ще преследва сензационен обрат в ответния сблъсък на 17 април.