Барса непоклатима на "Камп Ноу", мачка по пътя към 1/4-финала

Меси отново поведе Барселона към победата и към следващата фаза Снимка: Getty Images
Меси отново поведе Барселона към победата и към следващата фаза

Барселона се класира на 1/4-финал в Шампионската лига с уверена победа с 5:1 над Лион на "Камп Ноу".

След нулевото равенство в първия мач, каталунците категорично наложиха волята си в реванша и с два гола на Лео Меси и по един на Коутиньо, Пике и Дембеле продължават напред в турнира.

От самото начало Барса натисна и в 4-ата минута Антони Лопеш трябваше да прави акробатично спасяване срещу Меси. В 16-ата минута Денайер направи необмислен шпагат срещу Луис Суарес в пеналта, не успя да стигне до топката и домакините получиха дузпа.

Лионел Меси изпълни а ла Паненка и отборът му поведе с 1:0. После Суарес пропусна да удвои, но в 31-ата минута уругваецът изведе Филипе Коутиньо на празна врата и той нямаше как да сгреши за 2:0.

Малко изненадващо Лион се върна в мача в 58-ата минута, след като Тусар беше оставен да овладее в наказателното поле и да стреля от воле в ъгъла на Тер Щеген за 1:2. В ситуацията останаха съмнения за засада и за нарушение в атака на Марсело, но положението беше разгледано с ВАР и голът беше признат.

В 66-ата минута Тер Щеген направи важно спасяване срещу Депай и десетина минути по-късно Барса вкара успокоителен трети гол. Меси се подигра с централните защитници на противника и стреля с десния крак, а въпреки намесата на резервния вратар Горжелен, топката стигна до мрежата за 3:1.

В последните минути Жерар Пике и Усман Дембеле направиха успеха на домакините по-изразителен, като и двамата се възползваха от асистенции на Меси, за да направят резултата 5:1.