Два автогола съсипаха Севиля срещу Байерн

03.04.2018, 22:38 (обновена 04.04.2018, 09:02)
Севиля - Байерн Мюнхен 1:2

Рибери беше с основен принос и за двата гола на Байерн

Байерн Мюнхен победи Севиля с 2:1 при гостуването си в Испания и след първия мач от сблъсъка направи голяма крачка към полуфиналите в Шампионската лига.

Баварската машина не се прояви в най-добрата си светлина и срещна големи трудности, а успехът дойде с голяма доза шанс, като и двете попадения за немците бяха автоголове.

Севиля влезе силно в мача и показа, че няма да се даде лесно на фаворита в сблъсъка. Домакините създадоха чисто положение в 20-ата минута, когато Пабло Сарабия стреля необезпокояван почти фронтално срещу вратата от десетина метра, но някак не успя да уцели очертанията й.

В 32-ата минута обаче Сарабия се реваншира. Той пое с ръка, макар и прибрана до тялото, центриране отляво и завърши покрай Улрайх за 1:0.

Само 5 минути по-късно Байерн изравни. Рибери нахлу в наказателното при контраатака и опита да центрира, Хесус Навас обаче протегна крак и си вкара автогол, въпреки опита на Сория да го предотврати.

В началото на втората част решителна намеса на Хави Мартинес спря голова атака на Севиля. По-късно Мартинес стреля опасно, но Сория спаси удара му.

В 68-ата минута дойде победният гол за гостите.

Рибери центрира отляво, Тиаго Алкантара стреля с глава право в краката на Серхио Ескудеро, топката се отклони от защитника и за втори път влезе в мрежата на Сория. Голът беше записан на името на Тиаго, но реално беше дело на Ескудеро.

Севиля опита да отговори, но не се възползва от ситуациите си, към края и Левандовски пропусна, но резултатът не се промени и Байерн ще влезе в реванша с доста сигурна преднина.

Oще: автогол  баварската машина  баварците  байерн  байерн мюнхен  гостуване  давид сория  два автогола  пабло сарабия  първи мач  свен улрайх  севиля  серхио ескудеро  съсипаха  тиаго алкантара  франк рибери  хесус навас  четвъртфинал  шампионска лига