Бивш левскар поведе Галатасарай към класическа победа на старта

Гари Родригес вкара ранен гол и даде летящ старт на Галатасарай Снимка: Getty Images
Гари Родригес вкара ранен гол и даде летящ старт на Галатасарай

Галатасарай започна летящо участието си в Шампионската лига този сезон с 3:0 у дома над Локомотив Москва.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес даде преднина на турския тим в 9-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле. През второто полувреме Ерен Дердийок покачи на 2:0, а в самия край Селчук Инан вкара трети гол от дузпа.

Така в група D Галатасарай стана едноличен лидер, тъй като в другия мач Шалке и Порто направиха 1:1.

В група А Атлетико Мадрид обърна Монако като гост и спечели с 2:1 с голове на Диего Коща и Хосе Хименес. Преди това за Монако беше открил Самюел Грандсир с първия си гол за клуба.

Също в група А Борусия Дортмунд надделя трудно с 1:0 в гостуването на Брюж, а победния гол отбеляза Кристиан Пулишич с прехвърляне на вратаря пет минути преди края.