Леверкузен удари Тотнъм в най-завързаната група

Кемпъл се радва при отбелязването на рашителния гол в мача, който приближи Леверкузен до класиране във фазата на елиминациите Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен надделя над Тотнъм с 1:0 на "Уембли" в мач от непредсказуемата група Е на Шампионската лига.

В оспорвания и равностоен двубой и двата отбора създадоха достатъчно положения, за да победят, но единствения гол вкара Кевин Кемпъл в 65-ата минута. Така Тотнъм се свлече до трето място в класирането в най-завързаната група от Шампионската лига, в която два мача преди края и четирите отбора имат шанс да продължат напред.

От трибуните срещата проследи и Димитър Бербатов заедно със своя агент Емил Данчев. Бербатов беше гост анализатор в студиото на BT Sport и заедно с Гари Линекер и Рио Фърдинанд коментира играта на бившите си отбори.

Във втория мач от групата Монако победи ЦСКА Москва с 3:0 и излезе начело в класирането с 8 т. Леверкузен е втори с 6 след победата над Тотнъм, "шпорите" обаче са с 4 и запазват шансове за класиране. Последен е ЦСКА Москва с 2 т.

В друг от мачовете тази вечер Лестър загуби първи точки в Лигата след 0:0 срещу Копенхаген като гост. "Лисиците" обаче продължават да водят в своята група G с 10 точки и са на крачка от класиране.

В група H Ювентус не успя да победи Лион у дома и завърши 1:1 след като получи гол от Толисо пет минути преди края. През първото полувреме Игуаин беше открил резултата от дузпа. В същата група Севиля победи водения от Ивайло Петев Динамо Загреб с 4:0 и води в групата с 10 т. Ювентус е втори с 8, Лион има 4, а Динамо записа четвърта поредна загуба в групата.