Левски започна сезона с нов евроидиотизъм

Буш и Кабрал играха безобразно в Лихтенщайн и бяха заменени през второто полувреме Снимка: Levski.bg

Левски започна по кошмарен начин новия сезон и записа срамна загуба с 0:1 като гост на скромния Вадуц в първия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Сините" започнаха разсеяно мача и получиха ранен гол, а впоследствие натискът им не доведе до кой знае колко чисти положения и те заслужено си тръгват победени от Лихтенщайн. Вадуц е единственият професионален клуб в страната и играе във втора дивизия на Швейцария.

Лошите новини за българския тим започнаха още преди началото. Хали Тиам се контузи на загрявката и се наложи да бъде заменен в титулярния състав от Антони Белмонт, който се представи потресаващо.

Футболистите на Делио Роси изнесоха ужасно първо полувреме, в което изобщо не успяха да влязат в мача.

Първата им атака дойде в 7-ата минута, когато Иван Горанов центрира отляво и Сержиу Буш стреля, но право в ръцете на вратаря. В 14-ата минута Вадуц поведе с първия си удар към вратата.

Неразбирателство при нападение на "сините" доведе до контраатака, Мохамед Кулибали беше оставен сам пред наказателното да си нагласи топката и с хубав удар в далечния ъгъл порази вратата на Митрев за 1:0.

В 22-ата минута се стигна до нова кризисна ситуация пред българската врата, но този път Митрев беше на мястото си и спаси с една ръка изстрел от фаул на Милан Гаич. После "сините" създадоха опасност след корнер, но Яблонски се размина с топката.

В 39-ата минута Левски отново беше изненадан в защита, Досу финтира Иван Горанов и стреля опасно, но малко над напречната греда.

В началото на второто полувреме Левски натисна по-сериозно и първо Буш изпусна още един шанс, после и няколко ъглови удара създадоха напрежение пред Андреас Хирцел.

Една от по-смислените атаки в синьо завърши с остро центриране на Горанов отляво, но нямаше кой да го засече. В 62-ата минута Яблонски стреля опасно отдалеч, но малко го раздели от целта. Обещаващите атаки на "сините" продължаваха, а Вадуц започваше да издиша в защита, но головият пас и головият удар липсваха на Левски.

В последните минути играчите на Делио Роси се измориха и не успяха повече да застрашат вратата на Хирцел.

Така в реванша на 17 юли Левски ще опита да обърне резултата на свой терен и да постигне солидна победа, с която да отстрани противника.