Блед Лудогорец остана последен и без победа в Лига Европа

Шверчок беше улеснен от грешката на гостите в края на полувремето и изравни резултата, но Лудогорец отново не успя да стигне до победата Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец не впечатли и в последния си мач от група А на Лига Европа и завърши 1:1 срещу гостуващия Цюрих в Разград.

Така българският шампион остана на последното място в крайното класиране в групата без нито една победа, 4 равенства и 2 загуби.

Още през първото полувреме Лудогорец доминираше, но допусна лековат гол при първата ситуация на швейцарците.

В 21-ата минута при остро центриране от статично положение Стивън Оди засече с глава и вкара на Хорхе Броун за 1:0.

Пет минути по-късно Якуб Шверчок пропусна сам срещу Ванинс, после Натанаел уцели гредата от фаул.

В продължението на първото полувреме Лудогорец успя да изравни след много груба грешка на гостите. Криезиу опита да изчисти едно центриране в наказателното поле, но поднесе топката по най-удобния начин на Шверчок, който от няколко метра завърши покрай вратаря за 1:1.

През втората част домакините продължиха да бъдат по-активният отбор и организираха редица обещаващи атаки, които обаче не успяха да развият достатъчно добре.

Безплодният натиск не доведе до чисти положения пред Ванинс и логично резултатът остана непроменен.

В другия двубой АЕК Ларнака беше разбит с 1:5 от лидера Байер Леверкузен, но въпреки това остана пред Лудогорец в класирането.

Байер спечели групата с 13 т., Цюрих остана втори с 10, АЕК е трети с 5, а Лудогорец е на дъното с 4.