Паника и 600 ранени в Торино след финала

Феновете на Ювентус на стадиона в Кардиф останаха тъжни след мача. Наблюдавалите мача на централния площад в Торино също нямаха поводи за радост през второто полувреме, а много от тях и пострадаха при безредиците Снимка: Getty Images

Близо 600 души са пострадали след безредици във фен зоната в Торино по време на финала на Шампионската лига снощи между Ювентус и Реал Мадрид.

На централния площад "Сан Карло" се бяха събрали 20 000 фенове, за да изгледат мача в Кардиф, загубен от Ювентус с 1:4.

След третия гол за Реал е настъпила суматоха, хората са започнали да се блъскат, мнозина са били повалени. Полицията се е опитала да възстанови реда.

Според свидетели, паниката е предизвикана от тийнейджър, който хвърлил петарда, като крещял, че това е бомба. В резултат на неуместната му шега десетина души са със сериозни наранявания, а петима са в критично състояние, включително и едно 4-годишно дете.

"Не знам какво стана. Някой започна да крещи и тълпата се понесе. Видях паднали хора. Имаше паника", разказа фенка на Ювентус пред "Тутоспорт".

Журналистът от "Асошиейтед прес" Брайън Хендри казва, че паниката е настъпила, след като няколко души чули силен шум, наподобяващ изстрел или експлозия.

Хората тръгнали да се спасяват, но при натиска от следващите редици доста от тях са паднали на земята върху камъни, бутилки или кенчета от бира и безалкохолни напитки - което е причина за порезните рани и контузиите.

Няколко свидетели на случилото се го определиха като нещо подобно на трагедията на стадион „Хейзъл" през 1985 г. в Брюксел, когато по време на финала за КЕШ между Ювентус и Ливърпул загинаха 39 души, а стотици бяха ранени.