Кошмарни гафове на Спортинг улесниха Атлетико, Марсилия разочарова

Гризман нямаше как да не се възползва от грешката на Жереми Матийо, заради която резултатът стана 2:0 Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид взе чиста победа с 2:0 на свой терен над Спортинг в първи мач между двата тима от четвъртфиналите на Лига Европа.

"Дюшекчиите" се възползваха от сериозни грешки на съперника си, а можеха да победят и по-убедително.

Резултатът стана 1:0 още преди да са изтекли 30 секунди игра. Коатес сгреши пред наказателното си поле и подаде топката право на Диего Коща, а Коке използва паса на Коща и прати кълбото във вратата.

В 40-ата минута Жереми Матийо позволи една лесна топка да мине през краката му, а дебнещият Гризман веднага напредна с нея и я прати покрай вратаря за 2:0.

В началото на второто полувреме Диего Коща направи два пропуска след нови грешки на Коатес, докато Спортинг нямаше сили да се противопостави до края и остава с твърде малки шансове за продължаване преди реванша.

По същото време Лацио победи Залцбург с 4:2 в зрелищен мач на "Олимпико".

Домакините на два пъти повеждаха чрез Сенад Лулич и Марко Пароло, но Залцбург изравняваше първо с гол от дузпа на Валон Бериша, а после с попадение на японеца Такуми Минамино.

Два бързи гола между 74-ата и 76-ата минута обаче донесоха ценния успех на Лацио. Първо Фелипе Андерсон се разписа след самостоятелен пробив, а после Чиро Имобиле завърши между краката на вратаря за крайното 4:2.

В Германия РБ Лайпциг победи Олимпик Марсилия с 1:0 и с гол на Тимо Вернер в края на първото полувреме взе предимство преди реванша след седмица.

Малко преди попадението Сар удари греда за гостите, те пропуснаха и през втората част чрез Окампос и като цяло не успяха да разгърнат играта си.