Хазартен Ливърпул си поигра с огъня, но отива на финал

02.05.2018, 22:37 (обновена 03.05.2018, 00:06)
Рома - Ливърпул 4:2

Мане и Фирмино са отговорниците за първия гол на Ливърпул, който обаче май твърде много успокои отбора

Ливърпул се класира на финал в Шампионската лига, макар че загуби полуфинала реванш срещу Рома.

На "Олимпико" "мърсисайдци" отстъпиха с 2:4 и записаха първа загуба в тазгодишното издание на Лигата, но победата с 5:2 в първия мач им беше достатъчна, за да отстранят съперника.

Рома изигра силен мач и показа, че има сили за втори героичен обрат след този срещу Барселона, но допусна твърде елементарни голове през първото полувреме и твърде късно успя да дръпне през второто, макар че имаше достатъчно шансове, особено след почивката.

"Вълците" опитаха да наложат натиск от самото начало, но още при първото положение в мача гостите вкараха.

В 9-ата минута Наинголан сгреши елементарен пас в своята половина, Фирмино пое топката и изведе Садио Мане, който безпроблемно завърши покрай Алисон - 1:0 за Ливърпул.

Така задачата на Рома стана още по-тежка, но щастието се усмихна на домакините в 15-ата минута.

Тогава Ловрен изчисти едно центриране отляво право в главата на Джеймс Милнър, а топката се отклони неспасяемо в ъгъла на вратата - нелеп автогол на Милнър и 1:1.

Въпреки това, Ливърпул продължаваше да изглежда все по-уверен на терена, а в 24-ата минута Мане можеше да вкара още един гол, но Алисон изби удара му с крак. При последвалия корнер защитата на Рома изчисти зле топката, Джеко я насочи към собствената си врата, а Джорджиньо Вайналдум отблизо с глава даде аванс на Ливърпул за 2:1.

На Рома вече трябваха цели четири гола, и то само за да докара мача до продължения, затова и зарядът в срещата видимо намаля до края на първите 45 минути. Все пак Ел Шараауи стреля опасно и след рикошет в Милнър топката срещна гредата.

След почивката домакините категорично надиграха съперника и могат да съжаляват, че не натрупаха аванс рано-рано през полувремето.

В 49-ата минута Кариус спъна Джеко в наказателното поле, но дузпа не последва, защото съдиите отсъдиха несъществуваща засада на босненеца.

В 52-ата минута Кариус изби встрани удар на Ел Шараауи, а при добавката Джеко не сгреши и възстанови равенството - 2:2.

Впоследствие Рома пропусна няколко положения, първо чрез Юндер, а после и чрез Джеко. Съдията отново трябваше да отсъди дузпа, защото Александър-Арнолд спря с ръка шут на Ел Шараауи, който отиваше във вратата, но отсъждане и този път не последва.

В 86-ата минута третият гол за Рома най-сетне падна след страхотен шут на Раджа Наинголан, който първо се отби в гредата на безпомощния Кариус, а после влезе във вратата за 3:2.

В 92-ата минута беше отсъдена малко пресилена дузпа за римляните за игра с ръка на резервата Клаван, а Наинголан беше точен за втори път в мача за крайното 4:2.

На Рома беше нужен още един гол, за да вкара мача в продължения, но до края не оставаше и една атака време - а последният съдийски сигнал хвърли играчите на Ливърпул в луда радост.

Така на 26 май в Киев за трофея ще спорят Реал Мадрид и Ливърпул.

Oще: автогол  вълците  греда  джеймс милнър  дузпа  един джеко  игра с ръка  киев  ливърпул  мърсисайдци  олимпико  поигра си с огъня  полуфинал  рагнар клаван  раджа наинголан  реал мадрид  римляните  роберто фирмино  рома  садио мане  стефан ел шараауи  съдии  съдийство  финал  финалист  хазартен  шампионска лига  юрген клоп