Скандал в Амстердам: VAR отмени гола на Аякс с преглед на грешен кадър

Голът на Промес трябваше да бъде зачетен.

Челси си тръгна с минимална победа с 1:0 като гост на Аякс в битка от Шампионската лига между два млади отбора в Амстердам. Миши Батшуай вкара победното попадение за лондончани в 87-ата минута. Но изходът на двубоя можеше да е различен, ако VAR не бе отменил редовен гол на домакините през първата част.

През първото полувреме Куинси Промес преодоля Кепа след страхотно центриране на Хаким Зиех.

След консултация с VAR обаче попадението бе отменено. Кадърът, който бе показан на стадиона и в телевизионното предаване, наистина свидетелстваше, че Промес е в засада.

След края на срещата обаче се появи "верният" фрейм, на който се вижда, че нападателят вкарва редовен гол.

В студиото на beIN Sports бе бившият играч на Челси Марсел Десаи, който сподели мнението си, че официалните лица не са разчели правилно ситуацията и голът на амстердамци е трябвало да бъде зачетен.

С победата Челси се изравни по точки с Аякс - двата тима имат по 6. Валенсия е на трета позиция с 4, а Лил има 1 точка.

В следващия, четвърти кръг, Аякс връща визитата на лондончани.