Славия отново затрудни Хайдук, но отпада от Лига Европа

Георги Йомов изигра силен мач и вкара втория гол за Славия, но "белите" приключват с евротурнирите тази година

Славия отпадна от Лига Европа след загуба с 2:3 от хърватския Хайдук в мача реванш на стадион "Васил Левски".

С общ резултат 2:4 "белите" отстъпиха на съперника, но успяха да го затруднят и в двете срещи, а днес на два пъти изравняваха и не спряха да гонят късен обрат.

Мачът започна предпазливо и без никакви интересни положения до 24-ата минута.

Тогава Славия допусна наивен гол след загубена топка по левия фланг. Последна центриране и гол с глава на оставения непокрит Станко Юрич - 1:0 за Хайдук.

На "белите" вече трябваха три чисти гола и те опитаха да реагират, но една добра атака в 28-ата минута приключи с неточен удар на Цветелин Чунчуков. В 43-ата минута защитата на домакините се пропука и Хайдук можеше да реши всичко, но до попадение не се стигна и минута по-късно Славия се върна в двубоя.

В 44-ата минута "белите" получиха дузпа за нарушение срещу Янис Карабельов, а от бялата точка Галин Иванов беше точен с удар до гредата за 1:1.

Второто полувреме също започна равностойно, но в 54-ата минута реферът отсъди дузпа и за Хайдук - този път доста спорно решение заради неволна игра с ръка на Владислав Узунов. Със силен изстрел капитанът на гостите Чакташ реализира наказателния удар и Хайдук поведе с 2:1.

Изглеждаше, че надеждите на Славия са свършили, но при отлична атака в 70-ата минута българският тим отново възстанови равенството. Изстрел на Шоколаров беше спасен, но Георги Йомов направи добавка с коляно и изравни за 2:2.

В 82-ата минута дойде златната възможност за домакините да се доближат на крачка от героичен обрат. Милчо Ангелов засече центриране на Йомов отдясно, но топката отиде право във вратаря Любич, който спаси.

В 87-ата минута Хайдук вкара трети гол и интригата приключи. Отново Мийо Чакташ стана голмайстор след прострелно центриране и точен удар с глава.

Така дойде краят на евроучастието на Славия през този сезон, но отборът остави добри впечатления и в четирите изиграни срещи от Лига Европа.