Слаб Челси взе минимална победа, Валенсия изригна в добавеното време

12.04.2019, 00:36 (обновена 12.04.2019, 05:00)
Славия Прага - Челси 0:1

Челси стигна до победата в Прага без да покаже кой знае каква игра

Челси не впечатли, но стигна до късна победа с 1:0 в гостуването на Славия Прага от четвъртфиналите на Лига Европа.

Маркос Алонсо отбеляза единствения гол в 86-ата минута, когато засече с глава центриране на Уилиан. През първата част самият Уилиан уцели гредата, но положенията за лондончани не бяха много.

Все пак Челси продължава да се движи без загуба този сезон в Лига Европа и е фаворит за място на полуфинала преди реваншите, които ще се изиграят на 18 април.

На полуфинала Челси или Славия Прага ще срещнат победителя от сблъсъка между Бенфика и Айнтрахт.

Тази вечер португалците спечелиха първия мач у дома с 4:2, а звездата на двубоя беше 19-годишният нападател Жоао Феликс, който се отличи с хеттрик и асистенция.

Още в 20-ата минута Айнтрахт остана с човек по-малко, тъй като Еван Ндика блъсна Жедсон Фернандес в наказателното поле и Бенфика получи дузпа. Жоао Феликс изпълни от бялата точка точно за 1:0.

В 40-ата минута Анте Ребич изведе Лука Йович, който изравни за 1:1, но само три минути по-късно Феликс се разписа отново с удар отдалеч за 2:1.

В 50-ата минута Жоао Феликс отклони центриране от корнер и Рубен Диас засече отблизо за 3:1. Малко по-късно нападателят оформи хеттрика си, а гостите отбелязаха още един гол на чужд терен чрез резервата Пасиенсия в 72-ата минута и запазиха шансове за реванша.

В испанския сблъсък на 1/4-финалите Валенсия повали Виляреал с 3:1 като гост с два гола в добавеното време.

Домакините доминираха в дълги периоди от мача, но бяха наказани в 91-ата минута със страхотен гол от воле на Даниел Вас и в 93-ата чрез прехвърлящ удар на Гонсало Гедеш при контраатака.

Преди това Гедеш беше открил резултата за "прилепите" още в 6-ата минута, а Санти Касорла беше изравнил за Виляреал от дузпа.

Oще: айнтрахт  айнтрахт франкфурт  асистенция  без загуба  бенфика  валенсия  виляреал  гонсало гедеш  даниел вас  добавеното време  дузпа  жоао феликс  испански сблъсък  лига европа  минимална победа  на чужд терен  прага  реванши  резултати  санти касорла  сините  слаб  славия прага  суперталант  талант  уилиан  фаворит  хеттрик  челси  червен картон  четвъртфинали