Лудогорец отпадна от Шампионската лига след болезнен провал в реванша с Ференцварош

Шверчок рискува и се издъни при дузпата, с която можеше да изравни за 2:2. После нападателят беше заменен от Кешеру още на почивката Снимка: LAP.bg

Лудогорец отпадна от Шампионската лига още в първия предварителен кръг на турнира.

Унгарският шампион Ференцварош отстрани българския първенец след победа с 3:2 в реванша в Разград.

Унгарците спечелиха и първия мач, но с 2:1.

Тази вечер Лудогорец допусна куп неточности и индивидуални грешки, които доведоха до болезнения провал, който изхвърля тима от Шампионската лига и го праща в квалификациите за Лига Европа.

Българският тим започна предпазливо двубоя, въпреки че задължително трябваше да бележи.

До опасност пред Ренан от статично положение се стигна още във 2-ата минута. В 17-ата Ференцварош изпълни корнер, Икоко увисна в зоната си и Игор Харатин с глава откри резултата - 1:0 за унгарците.

Само три минути по-късно Лудогорец беше на сантиметри от изравняване, но Марселиньо нацели гредата след отлично изпълнен пряк свободен удар.

Още в следващата атака "орлите" понесоха нов тежък удар. Разсеяна игра в защита позволи на Ференцварош да атакува отдясно, Михал Шкварка овладя в наказателното поле и от малък ъгъл стреля през Терзиев и покрай Ренан за 2:0.

Така на Лудогорец вече трябваха цели четири чисти гола. Само три минути бяха нужни на домакините, за да отбележат единия - след центриране от ъглов удар Георги Терзиев порази далечния ъгъл с глава за 1:2.

В тези бурни минути Марселиньо още веднъж беше близо до гол от фаул от идентично положение на първата ситуация - този път при нисък удар през стената.

В 29-ата минута Лудогорец получи дузпа за нарушение срещу Якуб Шверчок и получи идеална възможност да изравни. С изпълнението се зае самият Шверчок, който рискува с удар а ла Паненка, а вратарят на унгарците Дибуш успя да се изправи навреме и да избие над гредата.

Пропускът от бялата точка нямаше как да не се отрази зле психологически на българския шампион.

Още в началото на второто полувреме се стигна до нова колективна грешка в защитата, Токмак Нгуен напредна необезпокояван отляво и стреля фалцово, а след рикошет в Горалски, топката отново беше във вратата на Ренан - 3:1 за гостите.

На "орлите" отново трябваха цели четири гола и интригата в двубоя на практика приключи. Все пак Лудогорец създаде няколко опасни атаки и в 69-ата минута успя да вкара с известна доза късмет. Марсел Хайстер засече центриране на Чибота в собствената си врата и си отбеляза автогол за 2:3.

Десетина минути преди края, когато крайният изход вече беше известен, Козмин Моци направи невероятна глупост и си изкара директен червен картон.

Той сгреши при спирането на топката, а после атакува Зубков с каратистки ритник, за който веднага беше изгонен.

Отпадането от Шампионската лига означава, че Лудогорец ще продължи в евротурнирите във втория по сила турнир Лига Европа. Съперник на разградчани ще бъде исландският Валур, който също тази вечер беше отстранен от Марибор.

За втора поредна година Лудогорец отпада в Шампионската лига от унгарския шампион. Миналата година разградчани бяха отстранени от МОЛ Види.