И Клоп се изуми: Резултатът е неочакван

Все още не е ясно какво е състоянието на Мохамед Салах Снимка: Getty Images
Все още не е ясно какво е състоянието на Мохамед Салах

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп също бе изумен от победата на своя тим с 3:0 над Манчестър Сити в първия четвъртфинал от Шампионската лига.

„Червените“ разкъсаха отбора на Пеп Гуардиола за едно полувреме, а през второто успяха да удържат сериозния си аванс преди реванша на „Етихад“ следващата седмица.

Голямата звезда на мърсисайдци Мохамед Салах напусна принудително терена през втората част, като състоянието му все още не е ясно.

“Изгубихме един играч заради контузия и друг заради наказание, така че не съм напълно доволен. Ако искаме да гледаме подобни мачове в Премиър лийг, трябва да се помисли за промяна на програмата.

Мачът с Евертън трябва да бъде нещо хубаво, а не да ни създава проблеми. Трябва да мисля как да попълня състава за един от най-важните ни мачове за сезона. В същото време, ако не пусна най-добрите 11 на терена, знаете какво ще се случи”, заяви Клоп, за когото предстои мърсисайдско дерби през уикенда преди реванша със Сити.

“Резултатът е неочакван, но знаем, че има да играем още футбол в реванша. Те не създадоха много положения, но и ние не играхме много футбол. Сега е само полувремето и 3:0 е добър резултат.

През първата част бяхме брилянтни. Така трябва да изглежда футболът. Знаехме за класата на Сити, но знаехме, че и ние имаме своите козове. Ако контролираме топката по-добре срещу тим като Манчестър Сити и не я губим твърде лесно, ще бъдем и по-близо до тях в първенството. Защитавахме се добре и атакувахме добре, но ми се искаше да видя повече футбол. Не съм ядосан, всичко е точно”, допълни германецът.

В същото време, Джосеп Гуардиола изрази разочарованието си от загубата, но каза, че от сблъсъка остават още 90 минути и нищо все още не е решено.

“Имам голяма вяра в моя отбор. Момчетата показаха много хубави неща през сезона. Резултатът е тежък,не можем да го отречем. Но има още 90 минути и ние ще направим всичко възможно да направим обрат. Няма да е никак лесно, защото ще срещнем голям отбор, но ще опитаме.

В началото започнахме добре и виждах характер. На “Анфийлд” винаги е трудно, но до 2:0 бяхме в мача. Допуснахме грешка при първия гол, а вторият падна след фантастичен удар на Окслейд-Чембърлейн. Знаехме, че ще ни е трудно. През второто полувреме реагирахме добре, но не успяхме да създадем много положения, защото съперникът се бранеше дълбоко в своето поле. Нуждаехме се от един гол, но не успяхме да го отбележим, заяви Гуардиола.