Тактическият маестро Конте заслужаваше победата: 5 извода след Челси - Барселона 1:1

21.02.2018, 01:40 (обновена 22.02.2018, 08:04)

1 от 6 снимки Назад Напред

Челси - Барселона 1:1

Мачът протече по вкуса на Конте до грешката на Кристенсен. Но какъв беше планът на треньора и с какво той затрудни толкова Барса? Вижте в петте извода от срещата на "Стамфорд Бридж"

Барселона взе предимство, но Челси впечатли и даже надхвърли очакванията - такива изглеждат позициите на съперниците в големия сблъсък след 1:1 на „Стамфорд Бридж" снощи.

Голове на Вилиан и Меси донесоха равния резултат в първия двубой между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига, който остави решителните моменти за реванша.

Антонио Конте беше казал преди мача, че Челси трябва да направи перфектен мач, за да сломи Барселона и „сините" наистина не бяха далеч от съвършенството.

Но една фатална грешка на Андреас Кристенсен в 75-ата минута даде възможност на Иниеста и Меси да комбинират светкавично и аржентинецът да вкара първия си гол във вратата на Челси в едва деветия си мач срещу този тим.

В целия двубой Барселона контролираше топката, но чистите положения бяха за Челси - две греди на Вилиан и един опасен шут на Азар преди почивката, както и попадението в 62-рата минута, с което Вилиан заслужено се разписа и даде аванс на Челси.

В галерията може да видите пет основни неща, които научихме след разменените удари в първия рунд между Челси и Барселона.

Oще: андреас кристенсен  андрес иниеста  антонио конте  барса  барселона  вилиан  греди  дерби  еден азар  ернесто валверде  затрудни  защита  каталунците  конте  лео меси  лигата  лионел меси  лондончани  луис суарес  маестро  мениджър  нголо канте  неудобен съперник  обединение  педро  равенство  реванш  рунд  сблъсък  сезон  сеск фабрегас  сините  спад  стамфорд бридж  тактика  тактически маестро  тактически план  треньор  уилиан  фалшива деветка  фатална грешка  форма  челси  шампионска лига