Арсенал се издъни срещу Йостерзунд, но продължава напред

23.02.2018, 00:36 (обновена 23.02.2018, 00:38)
Арсенал - Йостерзунд 1:2

Арсенал бе на крачка от провала

Арсенал допусна домакинска издънка и загуби с 1:2 от Йостерзунд в реванша, но все пак продължава към 1/8-финалите на Лига Европа с общ резултат 4:2.

Арсен Венгер започна с доста резерви, които не оправдаха доверието му и в рамките на само минута през първото допуснаха два гола, които стреснаха феновете на "Емирейтс".

Първо, в 22-рата минута Хосам Айеш откри резултата, а 60 секунди по-късно Кен Сема удвои аванса на гостите и намали изоставането на Йостерзунд в общия резултат на само 2:3.

Все пак, в началото на второто полувреме Сеад Колашинац отбеляза гола на успокоението за Арсенал, а двубоят завърши при този резултат 2:1 за Йостерзунд.

В друг интересен мач от късната програма на Лига Европа Борусия Дортмунд се добра до 1/8-финалите, благодарение на гол в 83-тата минута на Марсел Шмелцер.

"Жълто-черните" направиха 1:1 като гости на Аталанта, след като Рафаел Толой бе дал аванс на домакините от Бергамо още в 11-ата минута, но след победа с 3:2 в първия мач и благодарение на късния гол на Шмелцер прескочиха към следващия етап на турнира.

Oще: 1/16-финали  арсенал  аталанта  борусия дортмунд  йостерзунд  лига европа  марсел шмелцер  сеад колашинац