Шок и ужас в Германия – вълци разкъсаха кралете

Гол от дузпа на Рикардо Родригес даде началото на изненадата
Страхотна контра в средата на първата част и 2:0 за Волфсбург - резултат, с който германците могат да се гордеят

Волфсбург бързо-бързо върна Реал (Мадрид) от облаците на земята след съботния успех срещу Барселона в Ел класикото.

„Вълците” дадоха много малко шансове на по-именития си съперник и тотален фаворит в двубоя, възползваха се от своите шансове и взеха повече от комфортна преднина от 2:0 преди реванша на „Бернабеу”.

Нещата за малко да тръгнат по план за Реал още в 70-ата секунда, когато Роналдо оплете топката в мрежата, но голът му правилно не бе засечен поради засада. Малко по-късно пък Бензема пропусна сам срещу Беналио.

И когато не вкараш, много често ти вкарат. Шокът започна в 17-ата минута, когато Каземиро спъна Шурле в наказателното поле. Рикардо Родригес излъга с поглед Навас и отбеляза от бялата точка за 1:0.

В 25-ата мълниеносна атака на „вълците” достигна до Дракслер, той намери Енрикес на дясното крило. Последва центриране в наказателното поле, където Макс Арнолд се измъкна от защитата на гостите и отблизо наказа за втори път Навас.

И ако нещата за Реал трудно можеха да станат по-лоши, малко преди почивката Карим Бензема се контузи и бе заменен принудително от Хесе.

През втората част Реал имаше някои шансове, но нищо 100-процентово. „Вълците” хванаха на няколко пъти гостите на контраатаки, но и те не успяха да вкарат нов гол.

Все пак, тимът на Дитер Хекинг доказа старата приказка, че дойдат ли директните елиминации в Шампионската лига, няма силни и слаби отбори.

Титаничната селекция на Зинедин Зидан допусна първо поражение в тазгодишния турнир и ще трябва да се постарае, ако иска да достигне до полуфиналите.