Атлетико натупа Реал в продълженията и грабна Суперкупата

Саул вкара страхотен гол, с който Атлетико дръпна с 3:2 в първото продължение. В тази фаза от мача Реал вече нямаше сили да отговори и скоро допусна още едно попадение Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа с победа с 4:2 след продължения над градския съперник Реал във финалния мач в Талин.

Това е трета Суперкупа в историята на Атлетико, а тимът на Диего Симеоне запази стопроцентова успеваемост във финалите за трофея.

"Дюшекчиите" поведоха в самото начало с най-бързия гол в историята на турнира, но после допуснаха пълен обрат, преди да се вдигнат и да надиграят Реал в последната фаза от мача.

"Белия балет" показа някои добри неща в официалния дебют на новия си треньор Джулен Лопетеги и в първия си мач без Кристиано Роналдо, но рухна напълно, след като поведе с 2:1.

Още в 49-ата секунда Диего Коща откри резултата със самостоятелно изработен гол. Той пое една дълга топка и преодоля последователно Рамос и Варан, преди да я забие във вратата с мощен шут от малък ъгъл над Кейлор Навас.

Реал пое контрола над мача и на два пъти беше близо до изравняването, но първо Карим Бензема не успя да засече подаване на Асенсио, а после шут на Марсело мина над гредата.

В 27-ата минута Гарет Бейл проби по десния фланг и със страхотно центриране поднесе топката на Бензема, който с глава изравни за 1:1.

През втората част интересни моменти на терена липсваха до 62-ата минута, когато "Белия балет" получи дузпа. Хуанфран отби с ръка едно центриране от корнер и реферът правилно посочи бялата точка, а Серхио Рамос отбеляза наказателния удар за 2:1.

"Дюшекчиите" бързо живнаха и в 79-ата минута се върнаха в мача. Марсело сгреши една топка на тъча, Атлетико разигра бързо отдясно и Кореа намери Диего Коща, който от близка дистанция не пропусна да вкара втория си гол в срещата - 2:2.

Така двубоят влезе в продължения, в които Атлетико беше по-добрият тим и скоро отново излезе напред в резултата.

В 98-ата минута Варан сгреши при изнасянето на топката, Томас центрира отляво и Саул Нигес от воле отбеляза изключително красив гол за 3:2 за Атлетико.

В 104-ата минута Коке покачи на 4:2 след добро включване в атака и подаване от Витоло.

През второто продължение Реал не успяваше да стига до опасни ситуации, за да върне интригата, но все пак Облак трябваше да се намесва веднъж при шут на Лука Модрич. Това беше всичко, което играчите на Лопетеги създадоха и накрая логично техните съперници ликуваха.