Велик Аякс повали още един гигант! Само Роналдо не стигна на Юве

16.04.2019, 22:59 (обновена 17.04.2019, 00:05)
Ювентус - Аякс 1:2

Аякс още един път поднесе сензация и изхвърли ЮВентус от Шампионската лига

Аякс хвърли още една бомба в Шампионската лига и отстрани Ювентус след знаменита победа с 2:1 в Торино!

Холандците, които в миналата фаза изхвърлиха Реал Мадрид с незабравимо 4:1 на "Сантяго Бернабеу", изнесоха още един знаменит мач и накрая ликуваха срещу доста безличния днес тим на "бианконерите".

Първият двубой срещу Ювентус завърши 1:1 в Амстердам, но Аякс пак се оказа по-опасен като гост.

Юве започна по-активно срещата, но постепенно Аякс изравни играта.

В 28-ата минута Пянич центрира от корнер и измъкналият се от защитата Кристиано Роналдо с глава порази Онана за 1:0. Попадението беше разгледано с ВАР заради съмнения за нарушение в атака, но такова нямаше и Ювентус поведе.

Само 6 минути по-късно Аякс изравни. Дони ван де Бек се оказа сам срещу Шчезни и го преодоля за 1:1, като и този гол беше разгледан от съдиите, преди да бъде потвърден.

Холандците продължиха да играят силно през второто полувреме и в 52-ата минута Хаким Зийех затрудни максимално Шчезни, който прояви невероятен рефлекс и спаси.

В 67-ата минута Аякс нанесе големия си удар след центриране от корнер на Ласе Шьоне. Матийс де Лихт скочи най-високо и с глава порази вратата на Юве - 2:1 за гостите.

На "Старата госпожа" трябваха два чисти гола до края и тимът се хвърли в хаотичен натиск, но холандците продължаваха да правят доста опасни контраатаки.

В 79-ата минута Хаким Зийех вкара много красив гол с фалцов удар в далечния ъгъл, но ВАР го отмени заради засада на Давид Нерес.

В последната минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Дейли Блинд, но след консултация с ВАР наказателен удар не беше отсъден. Едно от повторенията показа, че наистина топката срещна тялото на играча.

До края Ювентус вече нямаше време да реагира и Аякс сензационно отива на полуфиналите в Шампионската лига, където тази вечер се класира и Барселона след убедително 3:0 над Манчестър Юнайтед.

Oще: аякс  бианконерите  бомба  вар  велик  войчех шчезни  гигант  гост  гостуване  дони ван де бек  изненада  кристиано роналдо  матийс де лихт  не стигна  общ резултат  повали  полуфиналист  преразглеждане  реванш  сензация  старата госпожа  съдии  торино  хаким зийех  четвъртфинал  шампионска лига  юве  ювентус