Челси с лека разходка срещу БАТЕ, резерва се скъса да вкарва

Лофтъс-Чийк изригна с хеттрик и даде заявка за титулярно място и в по-важните мачове Снимка: Getty Images

Челси не срещна никакви проблеми в домакинския мач срещу БАТЕ Борисов от Лига Европа и спечели с 3:1 в група L.

Хеттрик записа Рубен Лофтъс-Чийк, който обичайно е твърда резерва при "сините", но този път получи титулярно място. Ротациите бяха засегнали почти целия състав на домакините.

Два ранни гола на Лофтъс-Чийк улесниха максимално лондончани, които оглавяват групата с пълни 9 т., докато останалите три тима имат по 3.

Във 2-ата минута английският национал завърши с безпощаден удар многоходова комбинация на Челси в типичния за Маурицио Сари комбинативен стил. В 8-ата Лофтъс-Чийк удвои, засичайки центриране от ъглов удар.

Скоро след началото на второто полувреме Лофтъс-Чийк изненада вратаря с фалцов удар извън наказателното поле и оформи хеттрика си.

Гостите отбелязаха почетен гол в 79-ата минута, когато остро центриране на далечната греда беше посрещнато от Алексей Риос за крайното 1:3.