Лудогорец безпощаден, отказа Жалгирис с 4 гола и продължава напред

Натанаел вкара така важния изравнителен гол тази вечер, а впоследствие Вандерсон и на два пъти Кешеру довършиха Жалгирис Снимка: Getty Images

Лудогорец не допусна неприятна изненада в реванша срещу Жалгирис и отстрани литовците след убедително 4:1 на "Лудогорец Арена".

Така българският шампион заличи загубата с 1:2 в първия мач и се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Мачът започна ужасно за домакините, но през второто полувреме те смазаха противника и не оставиха съмнения, че са по-добрият отбор.

Жалгирис откри резултата още при първото си положение. В 15-ата минута Дяков загуби топката в своята половина и петима в зелено наблюдаваха как Люжич пробива в наказателното поле и подава на кошмарния Серж Нюаджи, който безпроблемно завърши и още веднъж наказа Лудогорец - 1:0 за литовците.

Последваха тежки минути, в които гостите се защитаваха добре, а "орлите" натискаха, но трудно създаваха чисти положения пред Виткаускас. В 20-ата минута вратарят на Жалгирис спаси удар на Моци, последваха още няколко разбърквания пред вратата на съперника, но без успех.

Малко преди края на полувремето обаче Лудогорец стигна до важния изравнителен гол. Натанаел се възползва от подаване на Кешеру и отправи коварен нисък удар, при който Виткаускас не успя да се намеси добре и топката влезе в левия му ъгъл за 1:1.

През втората част домакините бързо нанесоха решителните удари.

В 56-ата минута Вандерсон отправи не особено опасно прострелно центриране от десния фланг, но Виткаускас отново беше неподготвен и остави топката да влети директно във вратата му за 2:1.

Само две минути по-късно при брилянтна контраатака по левия фланг Натанаел центрира, а от наказателното поле Клаудиу Кешеру засече от въздуха за 3:1. Жалгирис видимо свали гарда, а Лудогорец продължи да натиска, окуражаван и от публиката по трибуните.

След още няколко пропуска четвъртият гол изглеждаше въпрос на време и той падна в 75-ата минута. Точен отново беше Кешеру след много добра комбинация отдясно, при която Лукас Саша центрира по земя, а румънецът отблизо засече в мрежата.

Така "орлите" направиха стъпка напред в голямата си цел отново да попаднат в групите на Шампионската лига.

Следващият съперник на Лудогорец е израелският Апоел Беер Шева, който отстрани Хонвед с общ резултат 5:3.