Лестър дебютира ударно в Лигата, Агуеро с хеттрик за Сити

Марез вкара два пъти за Лестър при успешния дебют на тима в Шампионската лига и победата с 3:0 в гостуването на Брюж Снимка: Getty Images

Приказката на английския шампион Лестър продължава и в Шампионската лига.

"Лисиците" победиха с 3:0 в гостуването на Брюж, а това беше първи мач в Лигата в историята на Лестър. Марк Олбрайтън откри резултата още в 5-ата минута след грешка на вратаря Бютел. До края звездата Рияд Марез добави още две попадения. Първото дойде в 29-ата минута от пряк свободен удар, при който алжирецът стреля в горния ляв ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря. В 60-ата минута Марез вкара и дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джейми Варди.

В същото време Манчестър Сити продължи силното си представяне от началото на сезона и разгроми Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 в мач, който трябваше да се изиграе още вчера - но беше отложен заради пороен дъжд.

Хеттрик отбеляза Серхио Агуеро, който откри резултата в 9-ата минута след центриране на Коларов. В 28-ата минута аржентинецът удвои от дузпа, а през второто полувреме вкара и третия си гол след като получи от Стърлинг, финтира Ян Зомер и стреля в опразнената врата.

Крайното 4:0 оформи резервата Келеши Ихеаначо в самия край на мача.

Третият английски отбор тази вечер Тотнъм загуби разочароващо от Монако като домакин с 1:2.