Лестър дебютира ударно в Лигата, Агуеро с хеттрик за Сити | webcafe.bg

Лестър дебютира ударно в Лигата, Агуеро с хеттрик за Сити

15.09.2016, 00:37 (обновена 15.09.2016, 13:17)
Брюж - Лестър 0:3

Марез вкара два пъти за Лестър при успешния дебют на тима в Шампионската лига и победата с 3:0 в гостуването на Брюж

Приказката на английския шампион Лестър продължава и в Шампионската лига.

"Лисиците" победиха с 3:0 в гостуването на Брюж, а това беше първи мач в Лигата в историята на Лестър. Марк Олбрайтън откри резултата още в 5-ата минута след грешка на вратаря Бютел. До края звездата Рияд Марез добави още две попадения. Първото дойде в 29-ата минута от пряк свободен удар, при който алжирецът стреля в горния ляв ъгъл и не остави никакви шансове на вратаря. В 60-ата минута Марез вкара и дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джейми Варди.

В същото време Манчестър Сити продължи силното си представяне от началото на сезона и разгроми Борусия Мьонхенгладбах с 4:0 в мач, който трябваше да се изиграе още вчера - но беше отложен заради пороен дъжд.

Хеттрик отбеляза Серхио Агуеро, който откри резултата в 9-ата минута след центриране на Коларов. В 28-ата минута аржентинецът удвои от дузпа, а през второто полувреме вкара и третия си гол след като получи от Стърлинг, финтира Ян Зомер и стреля в опразнената врата.

Крайното 4:0 оформи резервата Келеши Ихеаначо в самия край на мача.

Третият английски отбор тази вечер Тотнъм загуби разочароващо от Монако като домакин с 1:2.

Лион - Динамо Загреб 3:0

Oще: агуеро  борусия мьонхенгладбах  брюж  гостуване  дебют  дузпа  дъжд  лестър  манчестър сити  монако  отложен  приказка  резултати  рияд марез  серхио агуеро  сити  тотнъм  ударно  хеттрик  шампионска лига