Мъката на Арсенал се пренесе и в Лига Европа

Феновете на Арсенал се надяват това да е бил последният мач на Емери начело на отбора Снимка: Getty Images

Айнтрахт победи Арсенал с 2:1 на "Емирейтс" в Лига Европа и най-вероятно ускори уволнението на Унай Емери от треньорския пост на лондончани.

"Артилеристите" доминираха през първата част и поведоха в края й, но през второто полувреме бяха неузнаваеми, а гостите направиха пълен обрат с два гола на японеца Дайчи Камада.

Срещата ще се запомни и със завръщането на Гранит Джака в състава на Арсенал. Швейцарският национал не беше играл от октомври, след като капитанската лента му беше отнета заради гневна реакция срещу феновете на тима.

Арсенал беше по-добрият тим през първата част и оползотвори предимството си в добавеното време, когато Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата.

В 55-ата минута Камада изравни с шут в далечния ъгъл от границата на наказателното поле, а гостите определено живнаха.

В 63-ата минута японецът Камада отбеляза втория си гол, след като при един ъглов удар беше оставен непокрит на границата на пеналта и този път се разписа с десния крак.

Въпреки поражението, Арсенал може да е спокоен за класирането си в следващата фаза, тъй като Стандарт Лиеж не успя да победи Витория в другия мач от група F и завърши 1:1.

Така в последния кръг срещу Стандарт, единствено загуба на "топчиите" с по-голям резултат от 0:4 ще ги изхвърли от Лига Европа.