Юнайтед сътвори чудото! ПСЖ пометен в Париж

06.03.2019, 23:30 (обновена 07.03.2019, 00:52)
ПСЖ - Манчестър Юнайтед 1:3

С двата си гола през първото полувреме Лукаку даде надежди на Юнайтед, че може да стигне до крайния успех. Решителният момент обаче дойде едва в 94-ата минута

Манчестър Юнайтед направи подвиг в осминафиналите на Шампионската лига и отстрани ПСЖ с епична победа с 3:1 в реванша в Париж.

След загубата с 0:2 в първия мач на "Олд Трафорд", шансовете на "червените дяволи" не изглеждаха големи, но те отбелязаха три пъти на чужд терен, а решителният гол дойде от дузпа в 94-ата минута, отбелязана от Маркъс Рашфорд.

Срещата започна по мечтан начин за Юнайтед и още във 2-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата.

Белгиецът се оказа сам срещу вратаря след груба грешка на Керер и се възползва за 1:0.

Домакините обаче взеха инициативата и в 12-ата минута изравниха. Килиан Мбапе центрира остро отдясно и Хуан Бернат засече отблизо - 1:1.

Малко по-късно Бернат изпусна да направи пълен обрат, тъй като Давид де Хеа спаси удара му.

В 30-ата минута Юнайтед отново поведе. Буфон не се намеси добре при изстрел на Маркъс Рашфорд и Лукаку довкара във вратата за втория си гол в мача - 2:1.

Така на "червените дяволи" им трябваше само едно попадение да елиминират съперника и можеха да го реализират десетина минути по-късно, но тогава Буфон се намеси далеч по-добре и спаси.

През втората част Пари Сен Жермен беше по-активният отбор и не позволяваше на Юнайтед да застрашава Буфон.

В 84-ата минута ПСЖ пропусна голям шанс да реши всичко, тъй като Мбапе беше спрян в последния момент от Де Хеа, а при добавката Бернат уцели гредата.

В добавеното време се стигна до големия миг на гостите. След намеса на ВАР беше отсъдена дузпа за Юнайтед за игра с ръка на Кимпембе, който се обърна с гръб, но спря с ръка изстрел към вратата.

С изпълнението се нае Маркъс Рашфорд и в 94-ата минута порази Буфон за 3:1.

Срещата се игра чак до 100-ната минута и домакините отчаяно натиснаха, но Юнайтед се справи и продължава към четвъртфиналите, докато за трета поредна година френският шампион изживява огромно разочарование в тази фаза от надпреварата.

Oще: вар  давид де хеа  джанлуиджи буфон  драма  дузпа  килиан мбапе  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  обрат  оле гунар солскяер  париж  пари сен жермен  подвиг  пометен  псж  ромелу лукаку  хуан бернат  червените дяволи  чудото  шампионска лига  юнайтед