Алегри и Почетино на двата полюса след драмата на "Уембли"

08.03.2018, 08:04 (обновена 08.03.2018, 09:02)
Тотнъм - Ювентус 1:2

Алегри засипа със суперлативи играчите си, а Почетино отчете, че Тотнъм е допуснал много грешки.

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри не можеше да скрие радостта си от класирането на тима за четвъртфиналите на Шампионската лига след 2:1 като гост на на Тотнъм в реванша на "Уембли".

"Отборът заслужава комплименти за всико, което постигна в последните години. Това е престижна победа на стадион "Уембли". Изчакахме точния момент, показахме търпение и стигнахме до победата. С оглед показаното в двата мача, смятам, че класирането ни бе заслужено. Имахме проблеми през първото полувреме, тъй като лесно губехме топката. През втората част бяхме по-балансирани и компактни. Момчетата направиха нещо впечатляващо", смята Алегри.

"Направих смени, защото се нуждаех от футболисти с други характеристики като Асамоа, който е страхотен подавач. Той често е подценяван в кариерата му до момента. Лихтщайнер пък отлично си взаимодействаше с Кедира.

Бяхме уморени по фланга и се нуждаехме от повече бързина. Тотнъм удари греда в края, но Кейн бе в засада. Игуаин бе извън игра две седмици, Дибала пък се завърна едва през уикенда. Имаме нужда и други футболисти да се възстановят. Предстоят ни два трудни мача в Серия "А", които ще бъдат от важно значение", допълни наставникът.

Колегата му от Тотнъм Маурисио Почетино отчете грешките, които е допуснал тимът му.

"За по-малко от три минути допуснахме два гола - две големи грешки - това е причината да отпаднем. И в двата мача заслужавахме повече. Горд съм. Играхме фантастичен футбол и до първия гол доминирахме. Разбира се, че сме разочаровани, но това е част от растежа.

Продължаваме напред, но няма как да не сме разочаровани. Създадохме много положения и е ясно, че заслужавахме нещо повече. Във футбола обаче заслугите нямат значение, важното е да бележиш голове и да не допускаш такива.

Съперникът стигна до нашата врата два пъти - не много - но те имаха класата да се възползват от нашите грешки и да отбележат. Изправихме се срещу огромен съперник и ни бе трудно. Представянето ни е позитивно за бъдещето. Нуждаем се от подобни мачове и от този опит, за да продължим да се изграждаме и да се научим как да се борим на подобно ниво", заяви Почетино.

Oще: арсенал  висша лига  дерби  маурисио почетино  северен лондон  тотнъм  шампионска лига  ювентус