Нова победа за Милан, Лудогорец е аут от Европа

22.02.2018, 23:47 (обновена 23.02.2018, 00:09)
Борини

Комбинация Кутроне - Борини донесе минимален успех за Милан в реванша с Лудогорец

Милан постигна нова победа срещу Лудогорец, този път с минималното 1:0 на своя "Сан Сиро" и след общ резултат 4:0 продължава напред към 1/8-финалите на Лига Европа.

Единственото попадение в полза на домакините отблеяза Фабио Борини още в 21-вата минута.

"Орлите" напускат европейските клубни турнири този сезон с високо вдигната глава, въпреки че не успяха да вкарат нито един гол във вратата на "росонерите", но на моменти показаха, че не се страхуват да се надиграват и с гранд от ранга на Милан.

Имайки предвид, че изходът на двубоя бе почти на сто процента предрешен още след мача в Разград, реваншът предложи кой знае колко интересни ситуации и резултат 1:0 в полза на Милан е напълно резонен.

Лудогорец започна добре мача, но точно когато изглеждаше, че може да намери път към вратата на Донарума, но Антонио - по-големият брат на Джанлуиджи, който бе оставен на пейката, се намери озова в резултата.

В 21-вата минута след бърза контраатака, започната от Франк Кеси в центъра, премина през Патрик Кутроне на левия фланг, който центрира в наказателното поле, където Фабио Борини изпревари Натанаел и отблизо отбеляза за 1:0.

Така отборът на Милан изцяло уби интригата в двубоя, темпото на мача спадна и на моменти той се провеждаше на ходом.

В началото на второто полувреме Лудогорец създаде най-добрата си ситуация за гол, но и Донарума се справи адекватно и запази вратата си суха.

След това и двата отбора не предложиха абсолютно нищо интересно в атакуващ план и просто доиграха мача.

Победата означава, че това е 11-и пореден мач без загуба за Дженаро Гатузо начело на "росонерите", а тимът му изглежда все по-добре и по-добре.

Лудогорец пък изигра поредната си плодотворна кампания в Европа, от която ще трябва да си вади изводите, а сега му предстои да насочи вниманието си изцяло към мачовете за първенството.

Oще: 1/16-финали  лига европа  лудогорец  милан  патрик кутроне  фабио борини