Сензацията Хааланд разнищи и ПСЖ

19-годишният Хааланд не спира да бележи и за Борусия, а в дебютния си сезон в Шампионската лига вече има 10 гола Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд победи Пари Сен Жермен с 2:1 у дома в първи сблъсък между съперниците от 1/8-финалите в Шампионската лига.

С пореден голям мач се отличи сензацията Ерлинг Браут Хааланд, който заби двата гола за победителите, докато за ПСЖ се разписа Неймар.

Като цяло, Борусия надигра противника и заслужи успеха, докато парижани за пореден път разочароваха в елиминациите на Шампионската лига, но запазват добри шансове преди реванша.

През първата част Кейлор Навас отрази диагонален удар на Санчо, а защитата на ПСЖ на няколко пъти издишаше при скоростните домакински атаки.

След почивката Борусия продължи да бъде по-опасният отбор. В 69-ата минута Ерлинг Хааланд откри, след като с доза шанс пое един удар към вратата на Навас и направи добавка отблизо.

Само 6 минути по-късно Неймар изравни, като се възползва от феноменален пробив и асистенция на Килиан Мбапе.

Но още две минути по-късно Хааланд още веднъж изригна със същински снаряд с левия крак от границата на наказателното поле, който Навас нямаше как да отрази - 2:1.

Така 19-годишният нападател вече има 10 гола в 7 мача в Шампионската лига този сезон.

Реваншът между двата тима в Париж е на 11 март.