Обамеянг се издъни, а Борусия Д падна от Бенфика | webcafe.bg

Обамеянг се издъни, а Борусия Д падна от Бенфика

14.02.2017, 23:54 (обновена 14.02.2018, 11:47)
Бенфика - Борусия Дортмунд 1:0

Обамеянг стреля точно в центъра на вратата от бялата точка и улесни максимално вратаря Едерсон. Пропуските му в мача осигуриха победата на Бенфика

Бенфика измъкна ценно домакинско 1:0 срещу Борусия Дортмунд в първия осминафинал между двата отбора в Шампионската лига.

Макар че германците бяха по-активният тим в мача, така и не успяха да отбележат след куп пропуски, като профукаха и дузпа. Домакините имаха героичен Едерсон на вратата, дочакаха своя шанс и в края се поздравиха с победата, която им дава предимство преди реванша на "Сигнал Идуна Парк".

Единственото попадение падна в 48-ата минута, когато след ъглов удар топката беше отклонена от Луизао към Костас Митроглу и гъркът точно пред голлинията нямаше как да не се разпише за 1:0.

В 57-ата минута Фейса от домакините игра с ръка в наказателното си поле и Борусия получи дузпа. Пиер-Емерик Обамеянг обаче направи унизителен пропуск с удар точно в центъра на вратата и Едерсон изби, за да запази преднината на Бенфика.

Преди това Обамеянг беше пропуснал други две стопроцентови възможности за гол, в края пропуски направи и Пулишич и така Борусия си остави доста работа за реванша, където ще трябва да покаже различно лице.

Oще: аванс  бенфика  борусия дортмунд  дузпа  едерсон  издъни  костас митроглу  луизао  осминафинал  пиер-емерик обамеянг  пропуски  първи мач  реванш  шампионска лига