Челси отново победи Малмьо и съхрани сили за Манчестър Сити

Хъдсън-Одой този път получи титулярно място и показа техниката и скоростта си, отчете се и с третия гол във вратата на Малмьо Снимка: Getty Images

Челси безпроблемно се класира на осминафинал в Лига Европа след втора победа над шведския Малмьо.

Този път "сините" победиха с 3:0 на "Стамфорд Бридж" и с общ резултат 5:1 отстраниха съперника.

Маурицио Сари беше дал почивка на повечето титуляри и съхрани силите на отбора за предстоящото далеч по-тежко изпитание - финала за Купата на лигата срещу Манчестър Сити в неделя.

Малмьо започна със самочувствие срещата и направи няколко нелоши атаки, но постепенно Челси трайно овладя центъра.

В 55-ата минута Оливие Жиру откри резултата след отлична комбинация и пас на Уилиан отляво.

В 73-ата минута Расмус Бентсон от гостите си изкара втори жълт картон и остави отбора си да доиграе мача с човек по-малко, а от произлезлия пряк свободен удар Рос Баркли покачи на 2:0.

След още десетина минути игра и Калъм Хъдсън-Одой се разписа по диагонала след пас по конец от Уилиан и оформи крайния резултат.